Tamagotchi: piętnaście lat minęło jak jeden dzień

23 listopada 1996 roku na rynek trafiło pierwsze Tamagotchi na świecie.

Tamagotchi: piętnaście lat minęło jak jeden dzień
marcindmjqtx

24.11.2011 | aktual.: 06.01.2016 11:47

Było to przypominające jajeczko urządzenie wyprodukowane przez firmę Bandai, mały komputerek z wbudowaną grą polegającą na opiekowaniu się wirtualnym zwierzątkiem.

W ciągu najbliższych miesięcy i lat tamagotchi zdobyło ogromną popularność na całym świecie, w tym i w Polsce. Oczywiście nie tylko w wersji oryginalnej - liczba podróbek szła w setki, jeśli nie tysiące.

Prywatnie, jako dzieciak, miałem takie z dinozaurem. Bo uwielbiałem dinozaury. Wszystkie dzieci uwielbiały.

Pamiętam nawet jak ksiądz w kościele przy ogłoszeniach parafialnych zwracał uwagę rodzicom, by nie pozwalali swoim pociechom przynosić tych zabawek na mszę, bo to je rozprasza. Ja nie przynosiłem,  bo byłem grzecznym dzieckiem. Przez całą godzinę martwiłem się tym, co teraz dzieje się z moim dinozaurem.

Bo tamagotchi trzeba się było opiekować cały czas. Inaczej zwierzaczek płakał.

A Wy? Pamiętacie te zabawki? Macie jakieś wspomnienia z nimi związane? Powspominajmy razem, w komentarzach, skoro minęło już piętnaście lat.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.