Taktyczne szaleństwo trwa w najlepsze – tym razem z Gears Tactics

Taktyczne szaleństwo trwa w najlepsze – tym razem z Gears Tactics

Taktyczne szaleństwo trwa w najlepsze – tym razem z Gears Tactics
Bartosz Witoszka
28.04.2020 12:38, aktualizacja: 28.04.2020 16:20

I na dodatek gra jest w Game Passie!

To zdecydowanie dobry czas dla fanów wszelkiej maści turówek, bo jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po piątkowym XCOM-ie, który zebrał całkiem solidne noty, to już od dziś dostępne jest na komputerach osobistych Gears Tactics. I, jak to w przypadku gier wydawanych pod skrzydłami Microsoftu, czeka “za darmo” w Game Passie (w Polsce będzie dostępna dopiero po południu, bliżej godziny 15:00).

Gears Tactics - Official Launch Trailer

The Coalition nie zasłynęło do tej pory z jakiekolwiek gry turowej, a ich specjalnością (i w zasadzie jedynym zadaniem, jakie dał studiu pan Xbox) było tworzenie kolejnych Gearsów. Ostatnia, piąta część zebrała wyjątkowo dobre oceny i wprowadziła nieco powiewu świeżości do skostniałej formuły. Tactics może zatem wydawać się prostym skokiem na kasę i rozdrobnieniem marki, co nie byłoby dziwne w przemyśle rozrywkowym, jednak gra zbiera póki co bardziej niż dobre oceny.

Embargo na recenzje spadło wczoraj i jak na razie na Metacriticu mamy średnią ocen na poziomie 81% wyliczoną na podstawie 67 recenzji. Odzew wydaje się ogólnie pozytywny, ale wśród wielu ósemek czy siódemek (to dalej dobre oceny, pamiętajcie), znaleźć można też głosy lekkiego rozczarowania, jak choćby na Eurogamerze, gdzie autor zauważa braki w stosunku do wydanych lata temu XCOM-ów. Rock, Paper, Shotgun z kolei docenia nowe pomysły, choć recenzent również zauważa, że w Tactics jest sporo niewykorzystanego potencjału.

Słowem: jest to gra, którą przynajmniej warto sprawdzić, a abonament Microsoftu na pewno ułatwi całą sprawę.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)