Taktyczne Alder's Blood próbuje szczęścia na Kickstarterze

Strona głównaTaktyczne Alder's Blood próbuje szczęścia na Kickstarterze
26.02.2018 19:12
Taktyczne Alder's Blood próbuje szczęścia na Kickstarterze

Czy "XCOM w wiktoriańskim fantasy" przekona do siebie graczy? W niecałe dwa tygodnie od startu zbiórki - trudno powiedzieć.

Alder's Blood ma być taktyczną grą turową, opowiadającą o losach grupy legendarnych zabójców potworów. Żyjąc w świecie opanowanym przez mrok, którzy pożarł cywilizację pozostawiając jedynie marne resztki, muszą oni walczyć o przetrwanie w lasach, opuszczonych zamkach, pochłoniętych przez zepsucie wioskach i innych takich.

Tak piszą o grze jej twórcy. Rozgrywka, podobnie jak w XCOM-ie, podzielona ma być na część strategiczną, na której gracz podejmuje decyzje dotyczące dalszych losów kampanii, oraz taktyczną, w której sterując bezpośrednio bohaterami nawiązuje walkę z przeciwnikami.

Tym, co odróżniać ma grę od innych produkcji tego typu, ma być całkowita rezygnacja z elementów losowych. Twórcy są przekonani, że są w stanie postawić gracza przed ciekawymi decyzjami taktycznymi bez konieczności odwoływania się do rzutów kostkami. Chwalebne.

Od startu zbiórki mijają niecałe dwa tygodnie, a twórcom udało się jak dotąd zebrać nieco ponad 18 tysięcy z wymaganej kwoty 60 tysięcy dolarów. Jeżeli mroczny XCOM to coś, co do was przemawia, to możecie się dołożyć o tu tu.

325542866451904476

Za grę odpowiada studio Shockwork Games z Lublina. Ma ono dotychczas na koncie jedną grę, przeznaczonego na platformy mobilne Quack Butta. Opowiada on o kaczce, poruszającej się za pomocą pierdzenia, a na grafice promocyjnej ma pedobeara, więc jakby co wiecie, że wasze pieniądze będą we właściwym miejscu.

Dominik Gąska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)