Takie możliwości ma nowy silnik CD Projekt RED. Czy na nim działał będzie Wiedźmin 3?

Takie możliwości ma nowy silnik CD Projekt RED. Czy na nim działał będzie Wiedźmin 3?
01.02.2013 12:55
Takie możliwości ma nowy silnik CD Projekt RED. Czy na nim działał będzie Wiedźmin 3?
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Na REDengine oparty był Wiedźmin 2. REDengine 2 pozwolił tę grę przenieść na Xboksa 360. Do czego posłuży REDengine 3?

Oficjalnie: do tworzenia "wielkich otwartych światów", w których można stworzyć gry RPG z silnym naciskiem położonym na opowiadaną historię. Jak mówi Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED:

Jeśli spojrzymy na współczesne RPG-i, odkryjemy dwa podejścia: jedno z naciskiem na historię, ale ograniczające świat gry i drugie, z wielkimi otwartymi światami, które jednak krępują i upraszczają warstwę fabularną. Dzięki REDengine 3 możemy po raz pierwszy połączyć pozytywne aspekty obu tych filozofii, tworząc otwarte środowisko z rozbudowaną, wielowątkową historią. Nowy silnik jest podobno już gotowy na następną generację konsol. Oprócz wielu ulepszeń dotyczących np. tworzenie misji i zadań, pojawią się w nim chociażby usprawnienia animacji twarzy i całych postaci.

Wiemy, że jedną z gier korzystających z tego silnika będzie Cyberpunk 2077. A drugą? Cóż, możemy się jedynie domyślać. Wszystkie plotki wskazują jednak na Wiedźmina 3.

Załączony obrazek to pokaz możliwości REDengine 3 zaprezentowany przez CD Projekt RED. Czy tak będzie wyglądał Wiedźmin 3? Wiele na to wskazuje.

[za informacją prasową]

Tomasz Kutera

327244918018429753
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)