Take-Two rozwiązuje umowe z People Can Fly, Polacy zwrócą otrzymane pieniądze

Take-Two rozwiązuje umowe z People Can Fly, Polacy zwrócą otrzymane pieniądze

Outriders
Outriders
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
27.09.2022 18:35

Developer będzie teraz musiał poszukać nowego wydawcy lub wziąć dalsze koszty produkcji gry na własne barki.

W swoim najnowszym raporcie finansowym warszawskie studio People Can Fly poinformowało, że firma Take-Two postanowiła rozwiązać umowę wydawniczą na Project Dagger. Znana pod tą nazwą kodową gra, zapowiedziana w lipcu 2020 roku, miała się ukazać na konsole, platformy streamingowe i PC - i jest to wszystko, co na jej temat wiadomo.

Mocno wierzymy w potencjał Project Dagger i jesteśmy zdecydowani, by kontynuować jego tworzenie w ramach naszego procesu samodzielnego wydawnictwa. Gra znajduje się ciągle w pre-produkcji - nasz zespół koncentruje się obecnie na sfinalizowaniu systemów walki i rozgrywki oraz na migracji z UE4 na UE5. Jestem świadom, że ta decyzja wymusi na nas zwiększenie nakładów finansowych, ale samodzielne wydawanie gier jest częścią naszej strategii. Oczywiście nie wykluczamy współpracy z nowym wydawcą, jeżeli będzie to miało biznesowy sens.

Powiedział Sebastian Wojciechowski, CEO People Can Fly. Jednocześnie firma zaznaczyła, że w wyniku rozwiązania umowy będzie musiała zwrócić zaliczki na produkcję, otrzymane od Take-Two. Tutaj jednak dokładne warunki nie zostały jeszcze ustalone - mają one zależeć od ostatecznego modelu biznesowego gry.

Zakładam, że rozstaniemy się w zgodzie i nie widzę powodu, dla którego nie moglibyśmy współpracować z Take-Two nad innym projektem w przyszłości - powiedział również Wojciechowski.

Project Dagger jest jedną z aż siedmiu gier, nad którymi pracuje aktualnie warszawskie studio. Wśród pozostałych znajduje się Project Gemini, który powstaje we współpracy ze Square Enix oraz dwa projekty VR, tworzone we współpracy z nieznanymi na razie wydawcami.

Warto tu również wspomnieć, że - jak również dowiadujemy się z raportu finansowego - People Can Fly nie otrzymało jeszcze żadnych procentów od zysków z wydanego przez Square Enix Outriders. Oznacza to, że gra do teraz nie zdołała zwrócić swoich kosztów produkcji.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)