Tak, zmieniliśmy skalę ocen

Do tej pory Polygamia oceniała gry w szkolnej skali od 1-6. Czas na drobne modyfikacje.

Tak, zmieniliśmy skalę ocen
marcindmjqtx

Nasz system ocen jeszcze się skraca i zaczynamy przyznawać oceny w skali od 1-5.  Poniżej przedstawiamy krótką legendę, co dana nota oznacza.

  • 1 - Zapomnij! (Ocenę 1 otrzymują gry, które są najzwyczajniej w świecie ZŁE. Mają mnóstwo błędów, są wnerwiające i beznadziejnie wykonane. Nie dotykać nawet kijem)
  • 2 - Ostatecznie (Ocenę 2 otrzymują gry słabe, ale niepozbawione dobrych momentów. Zdecydowanie tylko dla fanów gatunku, tylko, jeśli nie ma niczego innego do grania)
  • 3 - Można (Ocenę 3 otrzymują gry średnie, którym nieco brakuje. Można zagrać w wolnej chwili, ale nic się nie stanie, jeśli się z tym poczeka.)
  • 4 - Warto (Ocenę 4 otrzymują gry, które sprawiają sporą frajdę, ale brakuje im ostatecznych szlifów.)
  • 5 - Koniecznie! (Ocenę 5 otrzymują gry bardzo dobre, dopracowane, urzekające - po prostu świetne.)

Dlaczego? Kiedyś sądziliśmy, że każdy kto choć przez chwilę był częścią polskiego systemu edukacji w mig zrozumie znaczenie poszczególnych stopni, które przyznawaliśmy grom. Okazało się jednak, że wprowadzało to dużo zamieszania, dziwnych prób przeliczania i konieczności każdorazowego tłumaczenia co i jak. Dodatkowo też implementujemy w serwisie sporo nowych rzeczy i przyda nam się ujednolicona skala ocen.  Zdecydowaliśmy się na 1-5, bez połówek, plusów i minusów.

Skala od 1-10 naszym zdaniem dawno przestała spełniać swoją rolę, bo wszystko poniżej 6 jest traktowane jako chłam nie warty uwagi. Były na ten temat i humorystyczne obrazki, były artykuły.. nie trzeba tego po raz kolejny powtarzać.

Nowa skala obowiązuje od początku kwietnia. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba.

Piotr Gnyp

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.