Tak nagrywa się głos postaci do polskiej wersji League of Legends

Tak nagrywa się głos postaci do polskiej wersji League of Legends
marcindmjqtx

04.07.2014 17:35, aktual.: 15.01.2016 15:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chwilami przypomina to... mecz tenisa.

League of Legends to szalenie popularna, także w Polsce, gra sieciowa. Grają w nią miliony graczy. Nic więc dziwnego, że od dawna ma polską wersję językową - i to nie ograniczającą się do napisów i polskich tekstów. Kilkudziesięciu aktorów nagrało swoje głosy, by ponad setka postaci przemówiła do graczy w ich ojczystym języku. Co jakiś czas dochodzą nowi bohaterowie, dlatego nagrania trzeba ponawiać - nie różnią się one aż tak bardzo od tych do filmów. Zaangażowany jest reżyser, wynajęte studio.

Jednak w przypadku Leauge of Legends zamiast dialogów nagrywa się pojedyncze odzywki, które postać rzuca w czasie walki. Zaś nagrywający aktor nie widzi bohatera, słyszy tylko angielskie kwestie, więc musi się zdać na wyobraźnię. Co wcale nie jest łatwe.

My mieliśmy okazję zobaczyć nieco inną sytuację: nagrywano nowy głos dla już istniejącej bohaterki. Zespół z Riot Games odpowiedzialny za polską wersję gry zdecydował się na zmianę głosu Riven pod wpływem próśb fanów. Dlaczego o to prosili i kto wcielił się w "nową" Riven - zobaczycie na filmie:

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)