Tak mógł wyglądać remake Tomb Raidera. Wylądował jednak w koszu

W 2007 r. Lara Croft powróciła z okazji dziesięciolecia pierwszej części jej przygód w grze "Tomb Raider: Anniversary". Gra była remakiem. Jak się okazuje nie jedynym, który wtedy powstawał.

Tomb Raider: Anniversary
Tomb Raider: Anniversary
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl

07.01.2021 | aktual.: 03.03.2022 03:45

Na początek trochę historii i chronologii. Core Design, ojcowie i matki sukcesu serii "Tomb Raider" wypuszczają w 2003 r. w świat szóstą z kolei odsłonę cyklu z podtytułem " Angel of Darkness". Ta sprzedaje się poniżej oczekiwań i franczyza trafia w ręce Crystal Dynamics. Ci z kolei w 2007 r. postanawiają uczcić pamięć pierwowzoru, któremu stuka wtedy dziesięć lat. W efekcie gracze otrzymują "Tomb Raider: Anniversary" będący remakiem kultowej "jedynki".

Dziś okazuje się, że nie była to jedyna próba odświeżenia pierwszej przygody Lary Croft. Nad swoim remakiem pracowała również ekipa Core Design. Dopiero w 2021 r. do sieci trafiają obszerne fragmenty rozgrywki z nigdy nie wydanego (i widzianego) "Tomb Raider 10th Anniversary Edition".

Co więcej, w wersję Brytyjczyków można zagrać. Sprawa nie należy jednak do najłatwiejszych. Pliki wersji alfa trafiły na stronę Internet Archive wraz z opisem, jak je uruchomić. Niezbędny będzie pad oraz Visual Studio 2019.

Pozostałym powinien wystarczyć rzut oka na grę. Wszystkie jej grywalne fragmenty pojawiły się bowiem również na YouTubie.

Twórcy planowali wydać grę na PlayStation Portable, ale finalnie projekt trafił do kosza. Potem pojawił się alternatywny pomysł, by grę przerobić na remake "Indiany Jonesa", ale nic z tego nie wyszło.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Imperatory
Imperatory© WP
Źródło artykułu:Polygamia.pl
tomb raidertomb raider anniversarycrystal dynamics
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.