Tak, Hot 16 Challenge dotarł do świata gier. Na bicie Tymon Smektała z Techlandu aka Świntuch

Tak, Hot 16 Challenge dotarł do świata gier. Na bicie Tymon Smektała z Techlandu aka Świntuch

Tak, Hot 16 Challenge dotarł do świata gier. Na bicie Tymon Smektała z Techlandu aka Świntuch
Barnaba Siegel
11.05.2020 22:13, aktualizacja: 17.05.2020 16:11

I czekamy na odpowiedź CD Projektu oraz Henry'ego Cavilla

Chciałbym przejść do rzeczy, ale przecież zawsze znajdzie się ktoś, kto spyta "Co to jest to hot 16 challange", więc miejmy to z głowy. "Szesnastki", czyli zarapowanie 16 wersów, to taki stary zwyczaj w hip-hopowym świecie. A "czelendż" to inicjatywa, w której trzeba wymyślić na szybko te kilkanaście linijek, wrzucić do sieci i nominować kolejne osoby.

Akcja w formie challenge'u powstała w 2014 r. dzięki Solarowi. Teraz powraca w glorii i chwale, bo nie chodzi już tylko o wirtualny puchar króla rapu, ale zbiórkę na sprzęt medyczny do walki z COVID-19. Każdy rapujący wrzuca link do tej zbiórki na siepomaga.pl - zbiórki legitnej, podpiętej pod dużą ogólnopolską akcję. Na ten moment fani rapu zgromadzili prawie 1,5 mln złotych, a ogółem weszło milionów 26. Grubo!

I w 2014, i w 2020 roku akcję rozpoczął raper Solar. Posypały się nominacje i celebryckie wrzutki - a ponieważ w dzisiejszym dniu na językach jest głównie rap od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i grożenie bronią od Korwina, to może ktoś przeoczył, że wcześniej byli też Taconafide, Tede, Peja, Sokół, Pezet i cała plejada raperów. A ostatnio także coraz więcej wokalistów pop z różnych pokoleń oraz aktorów. Sens, ocenę, przemyślenia - zostawmy to na sekcję komentarzy. Przejdźmy do Tymona.

Techland #hot16challenge2

Tymon Smektała odpowiedział na wezwanie Komputer Świata i wrzucił swój kawałek na YouTube'a. Kawałek na bicie i z fragmentami utworu "Oto ja" z... płyty Tymona. Tak, oprócz wieloletniego stażu w CD-Action Tymon lata temu miał mocny epizod jako raper, i w tzw. podziemiu, i już "na powierzchni". W 2002 roku ukazało się CD "Zmysłów 5" wyprodukowane przez Magierę, jednej z tuzów polskiej rap-branży. To właśnie stamtąd pochodzi ten podkład

(CD zresztą bardzo dobre, mocno zamyślone i z jazzowymi wpływami).

Obraz

Co dalej? Wśród nominacji Tymona znalazła się kolejna dla CD Projektu RED (no, Panowie i Panie, teraz nie ma wyjścia!). A także, i tu zabawna sprawa, dla TVGry.pl. Zabawna, bo mniej więcej w tym samym momencie, co wrzuta Tymona, pojawiła się "szesnastka" (a nawet dwie!) od Heda z tejże redakcji. I Hed nominował... także Tymona. Nie da się tego skomentować lepiej niż tym obrazkiem:

Obraz

A Heda też warto posłuchać i obejrzeć - choćby dla tego całego montażu. Albo tego, jak można "nawinąć" o grach i nie wywołać zgrzytu zębów. Albo zabawnie podsumować cały Hot 16 Challenge.

Aha, Hed nominował także Michała Żebrowskiego i Henry'ego Cavilla. Czekamy, panowie wiedźminowie!

hed z tvgry #hot16challenge2

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)