Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Tak, Hot 16 Challenge dotarł do świata gier. Na bicie Tymon Smektała z Techlandu aka Świntuch

Strona głównaTak, Hot 16 Challenge dotarł do świata gier. Na bicie Tymon Smektała z Techlandu aka Świntuch
11.05.2020 22:13
Tak, Hot 16 Challenge dotarł do świata gier. Na bicie Tymon Smektała z Techlandu aka ŚwintuchTak, Hot 16 Challenge dotarł do świata gier. Na bicie Tymon Smektała z Techlandu aka Świntuch
bDAFzldy

I czekamy na odpowiedź CD Projektu oraz Henry'ego Cavilla

bDAFzlcR

Chciałbym przejść do rzeczy, ale przecież zawsze znajdzie się ktoś, kto spyta "Co to jest to hot 16 challange", więc miejmy to z głowy. "Szesnastki", czyli zarapowanie 16 wersów, to taki stary zwyczaj w hip-hopowym świecie. A "czelendż" to inicjatywa, w której trzeba wymyślić na szybko te kilkanaście linijek, wrzucić do sieci i nominować kolejne osoby.

Akcja w formie challenge'u powstała w 2014 r. dzięki Solarowi. Teraz powraca w glorii i chwale, bo nie chodzi już tylko o wirtualny puchar króla rapu, ale zbiórkę na sprzęt medyczny do walki z COVID-19. Każdy rapujący wrzuca link do tej zbiórki na siepomaga.pl - zbiórki legitnej, podpiętej pod dużą ogólnopolską akcję. Na ten moment fani rapu zgromadzili prawie 1,5 mln złotych, a ogółem weszło milionów 26. Grubo!

I w 2014, i w 2020 roku akcję rozpoczął raper Solar. Posypały się nominacje i celebryckie wrzutki - a ponieważ w dzisiejszym dniu na językach jest głównie rap od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i grożenie bronią od Korwina, to może ktoś przeoczył, że wcześniej byli też Taconafide, Tede, Peja, Sokół, Pezet i cała plejada raperów. A ostatnio także coraz więcej wokalistów pop z różnych pokoleń oraz aktorów. Sens, ocenę, przemyślenia - zostawmy to na sekcję komentarzy. Przejdźmy do Tymona.

Tymon Smektała odpowiedział na wezwanie Komputer Świata i wrzucił swój kawałek na YouTube'a. Kawałek na bicie i z fragmentami utworu "Oto ja" z... płyty Tymona. Tak, oprócz wieloletniego stażu w CD-Action Tymon lata temu miał mocny epizod jako raper, i w tzw. podziemiu, i już "na powierzchni". W 2002 roku ukazało się CD "Zmysłów 5" wyprodukowane przez Magierę, jednej z tuzów polskiej rap-branży. To właśnie stamtąd pochodzi ten podkład

bDAFzlcT

(CD zresztą bardzo dobre, mocno zamyślone i z jazzowymi wpływami).

325315438404253660

Co dalej? Wśród nominacji Tymona znalazła się kolejna dla CD Projektu RED (no, Panowie i Panie, teraz nie ma wyjścia!). A także, i tu zabawna sprawa, dla TVGry.pl. Zabawna, bo mniej więcej w tym samym momencie, co wrzuta Tymona, pojawiła się "szesnastka" (a nawet dwie!) od Heda z tejże redakcji. I Hed nominował... także Tymona. Nie da się tego skomentować lepiej niż tym obrazkiem:

325315438404384732

A Heda też warto posłuchać i obejrzeć - choćby dla tego całego montażu. Albo tego, jak można "nawinąć" o grach i nie wywołać zgrzytu zębów. Albo zabawnie podsumować cały Hot 16 Challenge.

bDAFzlcZ

Aha, Hed nominował także Michała Żebrowskiego i Henry'ego Cavilla. Czekamy, panowie wiedźminowie!

bDAFzldP