Tablet, który zamienia prawdziwe pole bitwy w grę wideo

Amerykańska armia być może już wkrótce wejdzie w posiadanie urządzenia, które znacznie ułatwi pracę dowódcom operacji wojskowych, i pozwoli im kierować działaniami niemal jak w grze strategicznej. Mowa o opracowywanym przez firmę AAI specjalnym dotykowym tablecie.

Tablet, który zamienia prawdziwe pole bitwy w grę wideo
marcindmjqtx

16.10.2011 | aktual.: 06.01.2016 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tablet ma ogromny, wysoki na 60 i długi na 90 centymetrów ekran i wykorzystuje zebrane z obserwacji informacje do wyświetlania z powietrza aktualnej i szczegółowej mapy działań wojennych. Widać na niej nie tylko nierówności terenu czy budowle, ale też przybliżoną pozycję wrogich oraz przyjacielskich jednostek, reprezentowanych przez odpowiednie ikony. Najistotniejsze jest to, że można nimi swobodnie rozporządzać za pośrednictwem ruchów palcem. Wydane na ekranie rozkazy przekazywane są do odpowiednich osób - żołnierzy, operatorów czołgów czy pilotów - ci natomiast następnie je potwierdzają i wykonują przydzielone zadanie.

Przedstawiciele AAI próbują obecnie przekonać armię USA do zakupu swoich tabletów - jeśli im się powiedzie, będzie można mówić o rewolucji w dowodzeniu. Wojskowi marzą o podobnej technologii od dawna.

[via Engadget]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościusatablety
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.