Szykuje się kolejna gra z serii Age of Wonders

Szykuje się kolejna gra z serii Age of Wonders

Szykuje się kolejna gra z serii Age of Wonders
Joanna Pamięta - Borkowska
21.05.2018 12:12

Ale, uwaga, niespodzianka: zmieniamy klimaty z fantasy na science-fiction.

Podczas konferencji PDXCon 2018 wydawca Paradox Interactive ogłosił kontynuację serii Age of Wonders. Jest to doskonała wiadomość dla tych wszystkich, którzy, podobnie jak ja, spędzili w trzeciej części ponad 100 godzin. Ale założę się, że zwiastun was zaskoczy:

Age of Wonders: Planetfall - Announcement trailer

To jest bardzo ciekawy zabieg. Zamiast kontynuować przygody w świecie Evermore, przenosimy się na inną planetę, w dodatku zmieniamy klimaty. Już nie weźmiemy udziału w konflikcie między frakcjami Imperium Wspólnoty i Trybunału Wysokich Elfów. Tym razem wystąpimy w roli głowy galaktycznego rodu, toczącej walkę z innymi domami o panowanie nad kosmosem. Walki, która - w odróżnieniu od poprzednich tytułów serii - może przenieść się na pole dyplomacji lub technologii, jest też opcja wygrania w wyścigu zbrojeń. Skojarzenia z Cywilizacją jak najbardziej wskazane.

Obraz

Nad Planetfall pracuje studio Triumph, odpowiedzialne za poprzednie odsłony serii strategii oraz za Overlorda. Jak w każdej szanującej się strategii, pojawi się rozbudowany tryb dla wielu graczy. Tryb pozostanie turowy.

Premiera planowana jest na 2019 rok.

Deweloperzy zapraszają do subskrypcji newslettera Age of Wonders: Planetfall.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)