Szefowie Sony o nadchodzących produktach dla graczy - telefonie i... tablecie?

Już chyba wszyscy mamy dosyć plotek i gdybania na temat nowej konsoli przenośnej Sony. Czy PSPhone to PSP2? Czy wygląda tak? Sony mogłoby wreszcie pokazać ten swój niesamowity sprzęt i wszystko byłoby jasne. Tymczasem dyrektor finansowy firmy Masaru Kato oraz szef działu relacji z inwestorami Gen Tsuchikawa swoimi wypowiedziami tylko dolewają oliwy do ognia.

marcindmjqtx

01.11.2010 | aktual.: 06.01.2016 15:26

Kato i Tsuchikawa zwracają uwagę na to, że rynek gier na komórki i smartfony jest już bardzo rozwinięty (a także popularny, przynajmniej w Japonii) - Sony obserwuje go i planuje strategię na przyszłość. Wyraźnie odnoszą się także kwietniowej restrukturyzacji w firmie, która sprawiła, że dział związany z Ericssonem nie jest już tak odległy od tego związanego z grami, jak kiedyś:

Oczywiście nie możemy mówić o żadnych konkretnych produktach, ale smartfony i tablety... Ciężko powiedzieć, jakie gry możemy na nie zrobić, ale na pewno nie będą projektowane w różnych działach naszej firmy. Wygląda więc na to, że Sony, dzięki zbliżeniu Ericssona do działu zajmującego się grami, chce wreszcie stanowczo wejść na rynek gier na smartfony. A co z tabletami?

Tablety... Są gdzieś pomiędzy, a Apple faktycznie jest liderem tego rynku. Ale jeśli chcemy na niego wejść, to chcielibyśmy, by Sony markowało... zupełnie nowy produkt - i to właśnie to, czym teraz się zajmujemy. Jak to rozumieć, czyżby Sony zamierzało nas czymś zaskoczyć? Nie zamierza bezpośrednio konkurować z Apple? Szykuje coś zupełnie nowego, świeżego? Dość zaowalowane są te wypowiedzi.

Gdy przyjdzie na to czas, zapowiemy nasz nowy produkt. Czekamy więc.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsonybranża
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.