Szefowie Sony o nadchodzących produktach dla graczy - telefonie i... tablecie?

Szefowie Sony o nadchodzących produktach dla graczy - telefonie i... tablecie?
01.11.2010 14:58
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Już chyba wszyscy mamy dosyć plotek i gdybania na temat nowej konsoli przenośnej Sony. Czy PSPhone to PSP2? Czy wygląda tak? Sony mogłoby wreszcie pokazać ten swój niesamowity sprzęt i wszystko byłoby jasne. Tymczasem dyrektor finansowy firmy Masaru Kato oraz szef działu relacji z inwestorami Gen Tsuchikawa swoimi wypowiedziami tylko dolewają oliwy do ognia.

Kato i Tsuchikawa zwracają uwagę na to, że rynek gier na komórki i smartfony jest już bardzo rozwinięty (a także popularny, przynajmniej w Japonii) - Sony obserwuje go i planuje strategię na przyszłość. Wyraźnie odnoszą się także kwietniowej restrukturyzacji w firmie, która sprawiła, że dział związany z Ericssonem nie jest już tak odległy od tego związanego z grami, jak kiedyś:

Oczywiście nie możemy mówić o żadnych konkretnych produktach, ale smartfony i tablety... Ciężko powiedzieć, jakie gry możemy na nie zrobić, ale na pewno nie będą projektowane w różnych działach naszej firmy. Wygląda więc na to, że Sony, dzięki zbliżeniu Ericssona do działu zajmującego się grami, chce wreszcie stanowczo wejść na rynek gier na smartfony. A co z tabletami?

Tablety... Są gdzieś pomiędzy, a Apple faktycznie jest liderem tego rynku. Ale jeśli chcemy na niego wejść, to chcielibyśmy, by Sony markowało... zupełnie nowy produkt - i to właśnie to, czym teraz się zajmujemy. Jak to rozumieć, czyżby Sony zamierzało nas czymś zaskoczyć? Nie zamierza bezpośrednio konkurować z Apple? Szykuje coś zupełnie nowego, świeżego? Dość zaowalowane są te wypowiedzi.

Gdy przyjdzie na to czas, zapowiemy nasz nowy produkt. Czekamy więc.

Tomasz Kutera

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)