Szef Remedy chce (kiedyś) zrobić Alana Wake’a 2

Po coś odkupił markę, tak?

Szef Remedy chce (kiedyś) zrobić Alana Wake’a 2
Adam Piechota

23.07.2019 09:11

Na początku lipca świat obiegła informacja o odzyskaniu praw wydawniczych do marki Alan Wake przez jej twórcę, studio Remedy. Zastanawialiśmy się wtedy, co to oznacza dla nas - czy remake, czy remaster, czy prawdziwą (choć ryzykowną) kontynuację po latach. Wake nie był perfekcyjną produkcją, ale stanowi symbol swojej epoki i dla jednego pokolenia graczy ma olbrzymią wartość sentymentalną. Nawet jeśli zbudowaną na kłamstwie. W każdym razie Sam Lake, szef firmy, opowiedział w niedawnej rozmowie z IGN, że tak naprawdę marzy mu się Alan Wake 2.

Wciąż uważam, że ewentualną „dwójkę” poprzedzi odświeżenie pierwowzoru (być może do spółki z American Nightmare). Ale sposób, w jaki Sam opowiada o tym planach, sugeruje przynajmniej kilka lat złowieszczej ciszy. A jeśli Control, który debiutuje właściwie za chwilę, zawiedzie oczekiwania zbudowane szalenie kreatywnymi zwiastunami, to w ogóle wiele może się jeszcze w Remedy pozmieniać. Cierpliwości, moi drodzy. Jeszcze kiedyś cyfrowe sowy okażą się czymś innym niż na pierwszy rzut oka.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościAlan Wakeremedy
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.