Szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego nie widzi gier jako sportu

Brutalność nie jest zgodna z olimpijskimi wartościami.

Szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego nie widzi gier jako sportu

Podczas tegorocznych Igrzysk azjatyckich (organizowanej co 4-lata imprezy sportowej, odbywającej się zgadnijcie na jakim kontynencie) pojawił się po raz pierwszy e-sport. Wprawdzie jeszcze nie w roli prawdziwych konkurencji, a jedynie w formie "prezentacyjnej", ale kolejny krok w stronę uczynienia z gier wideo dyscyplin sportowych został poczyniony.

Albo przynajmniej takie wrażenie można by odnieść do momentu wysłuchania opinii, jaką na ten temat ma Thomas Bach, prezes Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Obraz

Powiedział w rozmowie z Associated Press. Gdy dziennikarz zwrócił mu uwagę, że sam Bach zdobył złoty medal olimpijski w szermierce - dyscyplinie wykorzystującej narzędzia służące niegdyś do zabijania ludzi - ten skontrował mówiąc, że sport jest cywilizowaną ekspresją dawnych konfliktów.

W odróżnieniu od gier, w których zabija się naprawdę. To znaczy na niby, ale to zabijanie na niby jest naprawdę. Wygląda więc na to, że - przynajmniej przez jakiś czas - nie mamy się co spodziewać Counter-Strike'a na olimpiadzie.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.