System osiągnięć w 360

Wiedzieliście, że dżingiel oznajmiający zdobycie kolejnego osiągnięcia, rozpoznawany chyba na całym świecie, został dodany w ostatniej chwili, tuż przed premierą Xbox 360? Tym i innymi zabawnymi (a czasem technicznymi) faktami podzielił się ze światem deweloper MS.

System osiągnięć w 360
marcindmjqtx

18.07.2010 | aktual.: 06.01.2016 16:41

Vince Curley, jeden z projektantów systemu identyfikacji graczy, uchylił rąbka tajemnicy spowijającej początki, rozwój i sens mechanizmu osiągnięć w 360. Choć na starcie nie wyglądało na to, że ta sfera stanie się tak ważna - pierwsze spotkania zespołu projektowego odbywały się w jakichś zapyziałych salkach konferencyjnych, gdzie jedynym plusem była obecność Majora Nelsona - pomysł sprawdził się w 100 procentach. Stworzenie mechanizmu nakręcającego rywalizację pomiędzy zaprzyjaźnionymi graczami oderwaną od konkretnych tytułów jest jednym z ważniejszych wyznaczników obecnej generacji konsol. Tym bardziej, że pojawił się on również w świecie PC, a po jesiennej premierze systemu Microsoft Phone 7 zagości też na smartfonach.

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak wyglądało to od zaplecza, dlaczego wymaksowana gra staje się nagle nie-do-końca skończona albo jaki konkretnie mechanizm z Game Development Kit (GDK) odpowiada za przyznawanie punktów, zachęcam do zajrzenia w artykuł źródłowy.

[via Xbox blog]

Tomasz Andruszkiewicz

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360microsoft
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.