Symulatory jazdy to sport, mówią Niemcy

Tak samo dobry, jak jeżdżenie prawdziwymi samochodami, twierdzą.

Symulatory jazdy to sport, mówią Niemcy

Deutsche Motor Sport Bund, niemiecka organizacja, zajmująca się kształtowaniem regulacji związanych ze sportami motorowymi w tym kraju, uznała, że jazda na symulatorach może być dyscypliną sportową w takim samym stopniu, jak wyścigi czy rajdy w prawdziwym życiu.

Nie chodzi tu jednak o gry komputerowe czy konsolowe, ale o profesjonalne symulatory, na których ćwiczą chociażby kierowcy Formuły 1. Do ich dużego wpływu na jego karierę przyznaje się chociażby Lando Norris, który w nadchodzącym sezonie będzie jeździł dla McLarena.

Obraz

Za decyzją i oświadczeniem DMSB pójść ma stworzenie w Niemczech oficjalnej organizacji, sankcjonującej wyścigowe turnieje esportowe i opracowanie szeregu reguł, mających na nich obowiązywać. Zapewni to, że wszystkie zawody w nowych dyscyplinach będą operowały z jasnym zestawem zasad.

I chociaż na razie chodzi w tym wszystkim o "gry" niedostępne dla nas, śmiertelników, to może w następnym kroku Niemcy przyznają, że właściwie w takiej wirtualnej Formule 1 też nie ma wielkiej różnicy. Może stwierdzą, że takie F1 2018 to taki sam sport, jak jeżdżenie bolidem po torze.

Wtedy Adam w końcu poczuje się jak sportowiec, czego mu życzę.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościna żywogry wyścigowe

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.