Symulatory farmy to wojna! FARMAGEDDON - odcinek 2

Symulatory farmy to wojna! FARMAGEDDON - odcinek 2
marcindmjqtx

18.10.2012 18:52, aktual.: 05.01.2016 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatni weekend opisaliśmy konflikt na polskim rynku gier, w jaki wdał się Techland i CDP.pl. Poszło o symulatory farmy. Czas na ciąg dalszy.

Przypomnijmy - od 2009 roku Techland pod nazwą "Symulator farmy" wydawał grę Farming Simulator autorstwa studia GIANTS. Pod koniec roku 2011 prawa przeszły jednak w ręce CD Projektu (czyli obecnego CDP.pl), które dystrybuowało te produkcje już z oryginalnym tytułem. Techland nadal jednak wydaje Symulator Farmy - teraz są to jednak dzieła studia ActaLogic. Tytuł oryginalny: Agrar Simulator. Zupełnie inna seria.

Konflikt w branży trwa. Dziś otrzymaliśmy od CDP.pl informację prasową, w której znaleźć można oficjalne stanowisko studia GIANTS:

Zwróciliśmy uwagę, że na polskim rynku pojawi się wkrótce symulator podobny do naszej gry. Chcemy z całą stanowczością podkreślić, że "Symulator Farmy 2013", wydawany przez firmę Techland, nie jest kontynuacją gry "Symulator Farmy 2011". Najnowszą odsłoną serii, która cieszy graczy od 2008 roku, jest "Farming Simultor 2013". Ubolewamy nad tym, że wielu klientów, ze względu na łudząco podobną okładkę oraz nazwę gry, może pomylić dwa wspomniane wyżej tytuły. Tym niemniej nie boimy się konkurować pod względem poziomu jakości naszego produktu. Ponadto jesteśmy pewni, że Wy jako klienci docenicie jakość naszej dobrze ugruntowanej serii także w przyszłości. Załączono tęż taką, całkiem pouczającą, infografikę:

Konflikt może wydawać się błahy, ale wcale taki nie jest - tego typu gry sprzedają się w nakładach rzędu 100 tysięcy egzemplarzy. Poza tym jak byście się czuli, gdyby ktoś wydawał w Polsce Pro Evolution Soccer pod tytułem "Piłka nożna" i w pewnym momencie nagle zmienił oryginalną serię na FIFĘ?

CDP.pl nie odpuszcza. Teraz czekamy na odpowiedź Techlandu.

[za informacją prasową]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także