Symulator "Solidarności" wygląda póki co odpychająco

Lech Wałęsa by tego nie przewidział. Gra free-to-play Solidarność: Menadżer Konspiracji została pokazana na XIII Światowym Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

Symulator "Solidarności" wygląda póki co odpychająco
marcindmjqtx

Jeszcze przed konferencją producent podzielił się kilkoma informacjami na jej temat. Solidarność: Menadżer Konspiracji ma być produkcją free-to-play, czyli darmową, ale zapewne z mikropłatnościami (choć o nich informacja prasowa nie wspomina).

„Solidarność: Menadżer Konspiracji” to edukacyjna gra społecznościowa. Zadaniem gracza jest tworzenie i utrzymanie siatek konspiracyjnych tak, aby poprzez zdobywanie wpływu w kolejnych zakładach pracy oraz organizowanie protestów przekonać władzę do negocjacji ws. zmian ustrojowych. Gra rozgrywa się w realiach historycznych lat 80. Miejscem gry jest fikcyjne miasto, które ma reprezentować „PRL w pigułce”. Znajdą się w nim: stocznia, kopalnia, fabryka, redakcja gazety, uniwersytet a nawet PGR. Nie zabraknie blokowisk, sklepów, domów kultury, siedzib partii, milicji i służb bezpieczeństwa, pomników wdzięczności i parków. W strefach, na które podzielone jest miasto, zadaniem gracza będzie zdobycie poparcia wśród mieszkańców i zbudowanie konspiracyjnej siatki w zakładach pracy. W tym celu trzeba werbować pracowników i wypełniać misje fabularne. Gra ma bawiąc uczyć - twórcy zapowiadają, że w trakcie zabawy będzie można zdobyć wiedzę na temat stanu wojennego. Mimo tematyki ma nie zabraknąć akcentów humorystycznych.

"Solidarność: Menadżer Konspiracji" doczekała się słabej i brzydkiej zajawki:

Patetyczna muzyka i tekst w połączeniu z obrzydliwymi modelami postaci, w tym zomowca goniącego gościa kolportującego ulotki, tworzą raczej odpychające wrażenie. Zwróciliście uwagę, że wszystkie kobiety noszą minispódniczki (tudzież szortach), a panowie wyglądają jak awatary z Wii lub Xboksa 360? Nie zachęcają również obrazki.

Produkcja one2tribe, Gudejko Studio i Narodowego Instytutu Audiowizualnego nie jest pierwszym podejściem do gry opartej na polskich działaniach w konspiracji. O poprzedniej próbie, z 1991 roku, Tomek Kutera pisał:

Ostatnio sporo się mówiło na temat ewentualnej współczesnej gry na temat Powstania Warszawskiego. Może i Solidarność jest wdzięcznym tematem? Dużego, wielkobudżetowego tytułu raczej by z tego nie było, ale może jakaś mała, przystępna gierka flashowa? Ostatecznie doczekaliśmy się gry opartej na wydarzeniach Powstania Warszawskiego (nie polecamy), a teraz otrzymamy grę o "Solidarności".

"Solidarność" z 1991 roku ostatecznie nie ujrzała światła dziennego. Jej premiera miała towarzyszyć hollywoodzkiemu filmowi o Wałęsie, który jednak nigdy nie powstał. Wkrótce po tym nieudanym projekcie producent, firma PZ Karen, zakończył działalność. Ukończoną grę można jednak znaleźć w różnych miejscach sieci. Polega w gruncie rzeczy na tym samym, co "Solidarność: Menadżer Konspiracji" - nawoływaniu do postawienia się władzy i organizacji w zakładach pracy w całym kraju.

[Źródło: informacja prasowa]

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.