Syberia 3 za tydzień otrzyma nowy wątek fabularny

Syberia 3 za tydzień otrzyma nowy wątek fabularny

Syberia 3 za tydzień otrzyma nowy wątek fabularny
Patryk Fijałkowski
02.11.2017 16:41, aktualizacja: 02.11.2017 16:51

Niestety, wygląda na to, że DLC nie naprawi zakończenia.

Ostrzegam, że jeśli nie przeszliście Syberii 3, to pojawią się tutaj spoilery związane z finałem gry.

Syberia 3 okazała się bardzo nierówną przygodą, której nie można było jednak odmówić duszy. Były tam i niezłe zagadki, i przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera dwóch pierwszych części. Za to technicznie dostaliśmy burdel, a i scenariusz potrafił się od czasu do czasu wykoleić, czego najlepszym przykładem było same zakończenie - zwyczajnie fatalne, pozbawione sensu, polotu i jakiegokolwiek wyczucia.

Obraz

An Automaton with a Plan, owszem, opowie o tym, jak Oskar ratuje porwaną Kate Walker, ale... jeszcze przed zakończeniem trójki. Okazuje się bowiem, że DLC opowie "niepokazaną wcześniej" przygodę, w której Kate zostaje porwana przez znanego z gry prywatnego detektywa mającego ją sprowadzić do Nowego Jorku. Dzieje się to po opuszczeniu z Jukolami ruin stadionu, ale przed dojechaniem do mostu, który jest ostatnią lokacją w grze. Czyli twórcy mieli okazję, żeby opowiedzieć historię o tym, jak Oskar ratuje Kate, naprawiając tym samym fatalny, źle zrealizowany cliffhanger z zakończenia, ale zamiast tego wymyślili sobie "znikąd" jakaś losową przygodę, o której dotąd nie mieliśmy pojęcia, w której... Oskar ratuje Kate. Tylko skądś indziej. No dobrze, jestem troszkę zły na bezsens tego przedsięwzięcia i zmarnowany potencjał.

Obraz

Dobra wiadomość jest taka, że An Automaton with a Plan będzie darmowe dla posiadaczy gry i pojawi się już 9 listopada na PC, PS4 i Xboksie One. Pewnie zatem w to zagram, z czystej ciekawości i dla poczucia tej wyjątkowej atmosfery, ale jednocześnie nigdy chyba nie odżałuję, jeśli DLC nie zmieni nic w kwestii zakończenia. No nic. Zobaczymy.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)