Switch wciąż sprzedaje się dosko

Strona głównaSwitch wciąż sprzedaje się dosko
30.07.2019 18:27
Switch wciąż sprzedaje się dosko

A co to znaczy?

bEKtYYbV

Dosko, jak naucza Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky oraz pokazują najnowsze wyniki finansowe Nintendo, oznacza nie mniej niż 2,13 miliona sprzedanych konsol na kwartał. Taka liczba Switchów sprzedała się w pierwszym kwartale fiskalnym 2019 roku (czyli w okresie kwiecień - czerwiec), za które wyniki właśnie podała japońska firma.

Oznacza to wynik nieco gorszy niż w poprzednim kwartale, kiedy to Switch trafił do 2,47 miliona graczy. Jeżeli z kolei porównać pierwszy kwartał fiskalny 2019 z takim samym okresem w roku ubiegłym, to okaże się, że konsola Nintendo sprzedawała się w tym roku o 13,2 proc. lepiej. Łącznie od swojej premiery Switch znalazł 36,87 miliona nabywców.

Super Mario Maker 2 - Announcement Trailer - Nintendo Switch

Najlepiej sprzedającą się grą tego okresu był Super Mario Maker 2. Tytuł ten rozszedł się w 2,42 miliona egzemplarzy w ciągu zaledwie trzech pierwszych dni sprzedaży. Ciągle dobrze radzi sobie Mario Kart 8 Deluxe - nabyło go w pierwszym kwartale fiskalnym 2019 1,2 miliona osób.

bEKtYYbX

Całościowo japońska firma zanotowała przychody na poziomie 1,078 miliarda dolarów i zysk w wysokości 252 milionów dolarów.

Dominik Gąska

Udostępnij:
bEKtYYcT