Switch trafił do ponad 50 milionów użytkowników

Switch trafił do ponad 50 milionów użytkowników

Switch trafił do ponad 50 milionów użytkowników
Bartosz Witoszka
31.01.2020 12:30

Kolejna bariera pęknie raczej prędzej niż później.

Po raporcie kwartalnym Electronic Arts, przyszła pora na ten od Nintendo, które zdecydowanie ma się czym pochwalić. Choć od premiery Switcha minęły raptem trzy lata (a pamiętam jakby to było wczoraj), to konsolka Wielkiego N trafiła do 52,48 miliona użytkowników na całym świecie. Tym samym przebiła wynik PlayStation 4, które przez trzy lata obecności na rynku trafiło do 50 milionów użytkowników. Niby niewielka różnica, ale dla osób, które od początku wierzyły w plan Nintendo, a które musiały wysłuchiwać śmieszków, że “to nie pyknie”, muszą teraz czuć dużą satysfakcję. Sam byłem w tej drugiej grupie i hej – planuję kupno Switch, bo granie na PC powoli mnie przerasta.

Obraz

Ale wracamy do cyferek (wiem, jak je uwielbiacie). Switch przebił już wynik SNES-a, który w czasie swojej obecności na rynku, trafił do 49,1 miliona użytkowników, ale daleko mu jeszcze do NES-a (61,9 miliona konsol), a tym bardziej do Wii (101,63 miliona konsol). Pod względem sprzedaży gier również Switch prezentuje się na razie najgorzej, ale liczby imponują (i to bardzo). Na najnowszą konsolę Nintendo wysłano do sklepów łącznie 310,65 miliona egzemplarzy, z kolei SNES sprzedał 379,06-, NES około 500-, a Wii 921,41 miliona gier.

Gry wydane na Switcha również odnoszą spore sukcesy i najnowsze Pokemony (Sword/Shield) trafiły już do 16 milionów graczy. Warto zwrócić również uwagę na Luigi's Mansion 3, które rozeszło się w 5 milionach egzemplarzy, a najnowsza produkcja Platinum Games (Astral Chain) znalazła już milion nabywców.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)