Światowy rynek gier jest wart 81,5 miliarda dolarów

Jak myślicie, z jakim wynikiem uplasowała się Polska?

Światowy rynek gier jest wart 81,5 miliarda dolarów
marcindmjqtx

Tegoroczne badania Global Games Market Report zanotowały wzrost wartości rynku gier o 8% w stosunku do roku zeszłego. Wynik robi wrażenie, a sam raport jest naprawdę ciekawy, bo pokazuje nie tylko spore liczby, ale też pozwala wyciągnąć wnioski, czy zmusić do lekkiej refleksji na temat tego jak kształtuje się rynek.

O ile jeszcze kilka lat temu dominacja Azji w sektorze gier była praktycznie nie do podważenia, to w tej chwili blisko prymu są Stany Zjednoczone. Mimo, że Azja-Pacyfik jako region w dalszym ciągu przynosi największy przychód (36,8 mld dolarów), to Stany górują w rankingu państw zarabiając 20,5 mld. Zaraz za nimi plasują się Chiny, oraz Japonia.

Co z tą Polską? Wszystko idzie w jak najlepszym kierunku - 280 mln w kieszeni i 23 miejsce na tle innych państw (z puli stu) jest dobrym wynikiem, plasującym nas na 2 miejscu w naszym regionie (Europa wschodnia). Przed nami tylko Federacja Rosyjska, co raczej nie dziwi. Pod tym adresem możecie przejrzeć całą listę państw, a zerknąć warto. Rynek gier jest już silniejszy od Hollywood, co jednocześnie cieszy, ale zaczyna mnie przerażać.

Budżety coraz większe, a jakościowo... no właśnie, jak zapatrujecie się na przyszłość tej branży?

[źródło: gry-online]

Karol Kała

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpolskabranża

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.