Światowy rynek gier jest wart 81,5 miliarda dolarów

Światowy rynek gier jest wart 81,5 miliarda dolarów

Światowy rynek gier jest wart 81,5 miliarda dolarów
marcindmjqtx
25.06.2014 16:28, aktualizacja: 05.01.2016 15:34

Jak myślicie, z jakim wynikiem uplasowała się Polska?

Tegoroczne badania Global Games Market Report zanotowały wzrost wartości rynku gier o 8% w stosunku do roku zeszłego. Wynik robi wrażenie, a sam raport jest naprawdę ciekawy, bo pokazuje nie tylko spore liczby, ale też pozwala wyciągnąć wnioski, czy zmusić do lekkiej refleksji na temat tego jak kształtuje się rynek.

O ile jeszcze kilka lat temu dominacja Azji w sektorze gier była praktycznie nie do podważenia, to w tej chwili blisko prymu są Stany Zjednoczone. Mimo, że Azja-Pacyfik jako region w dalszym ciągu przynosi największy przychód (36,8 mld dolarów), to Stany górują w rankingu państw zarabiając 20,5 mld. Zaraz za nimi plasują się Chiny, oraz Japonia.

Co z tą Polską? Wszystko idzie w jak najlepszym kierunku - 280 mln w kieszeni i 23 miejsce na tle innych państw (z puli stu) jest dobrym wynikiem, plasującym nas na 2 miejscu w naszym regionie (Europa wschodnia). Przed nami tylko Federacja Rosyjska, co raczej nie dziwi. Pod tym adresem możecie przejrzeć całą listę państw, a zerknąć warto. Rynek gier jest już silniejszy od Hollywood, co jednocześnie cieszy, ale zaczyna mnie przerażać.

Budżety coraz większe, a jakościowo... no właśnie, jak zapatrujecie się na przyszłość tej branży?

[źródło: gry-online]

Karol Kała

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)