Świat zwariował na punkcie zwiastuna Dead Island

Strona głównaŚwiat zwariował na punkcie zwiastuna Dead Island
17.02.2011 18:04
Świat zwariował na punkcie zwiastuna Dead Island
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Dead Island jeszcze do wczoraj był tylko tytułem przygotowanej przez wrocławski Techland gry o zombie, o której dawno nie było nic słychać. Wczoraj wieczorem ukazał się zapowiadający produkcję zwiastun i świat mówi tylko o nim.

bEJHnzhN

Powód całego zamieszania jest można obejrzeć tutaj:

Aktualnie tytuł gry znajduje się zarówno w czołówce najczęściej wyszukiwanych fraz w przeglądarce Google, jak i poruszanych tematów w serwisie Twitter. W ciągu niecałych 24 godzin na samym tylko serwisie YouTube obejrzano go ponad 700 tysięcy razy.

- Wiedzieliśmy, że przygotowujemy mocny zwiastun, który może się podobać - przyznaje Paweł Kopiński z Techlandu - ale tej skali popularności i rozgłosu się nie spodziewaliśmy.

bEJHnzhP

Pomysł na zwiastun pochodzi od Techlandu i wydawcy gry, Deep Silver, należącego do niemieckiego koncernu Koch Media. Samo wykonanie jednak zostało już zlecone zewnętrznej firmie specjalizującej się w tego typu produkcjach.

Zachwyty na branżowych stronach wydają się jednogłośne i tylko czas pokaże, czy właściwej grze uda się spełnić oczekiwania. Mieliśmy już okazję zobaczyć grę w akcji i jesteśmy dobrej myśli. Tutaj można przeczytać nasze pierwsze wrażenia.

Nie da się ukryć, że 2011 zapowiada się na wyjątkowo dobry dla polskich twórców elektronicznej rozrywki. W przyszłym tygodniu do sklepów trafi wydawany przez Electronic Arts, jednego z największych graczy na rynku Bulletstorm, w maju Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, sam Techland szykuje jeszcze Call of Juarez: Cartel, a jeszcze dochodzą do tego różne inne mniejsze produkcje.

Pisaliśmy o tym już raz, ale przypominamy: Polak potrafi!gry wideo to ważna część kultury, nowoczesnej i dochodowej kultury, dlatego warto je wspierać.

bEJHnzhV

Konrad Hildebrand

Przeczytaj także:

327140063120480298
Udostępnij:
bEJHnziL

10 najbardziej pożądanych gier lat 80

Graliście w latach 80? Przypomnijcie sobie, o jaki grach najczęściej mówiło się na trzepaku. Byliście wtedy dopiero w planach? Poznajcie klasykę.

bEJHnzhW

Konsole pomogły polskim twórcom gier?

W Polsce powstaje coraz więcej produkcji na światowym poziomie i wszystko wskazuje na to, że znajdujemy się w czołówce Europy razem z Francją i Anglią. Czy jest to zasługa konsol?

bEJHnzhX

Czy da się grać na konsoli w kinie?

Postanowiliśmy sprawdzić, jak się gra w największe hity na wielkim ekranie. Proszę zabrać popcorn i zgasić światła.

Już graliśmy w Dead Island! "Nje ma lipy"

bEJHnzhY

To gra, w której trup ściele się gęsto. A potem... wstaje i chce odgryźć nam głowę.