SWERY i dwuwymiarowa gra retro inna od wszystkich

Strona głównaSWERY i dwuwymiarowa gra retro inna od wszystkich
25.09.2018 18:50
SWERY i dwuwymiarowa gra retro inna od wszystkich

Projektant chce tym razem zrobić coś nietypowego dla siebie.

The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories ma być grą, z którą SWERY - japoński projektant, znany z tytułów takich jak Deadly Premonition czy Dark Dreams Don’t Die (D4), chce trochę zerwać ze swoim dotychczasowym wizerunkiem.

Jak tłumaczy w rozmowie z Dual Shockers, dotychczas znany był jako twórca przykładający bardzo dużą wagę do historii. Taki wizerunek bardzo go cieszy, ale tym razem chciałby też pokazać, że umie stworzyć grę bardzo systemową, mocno stawiającą na samą rozgrywkę.

325486636169508828

Stąd właśnie pomysł na The Missing - dwuwymiarową grę akcji z elementami logicznymi. Główna bohaterka - J.J. - charakteryzować się będzie nieśmiertelnym ciałem, które będzie mogła wykorzystywać do radzenia sobie z napotykanymi przeciwnościami.

Według projektanta danie głównej bohaterce nieśmiertelności zapewni grze tak potrzebną oryginalność i odróżni ją od innych podobnych produkcji, stawiających raczej właśnie na wysoki poziom trudności związany z wątłością głównego bohatera.

Jako swoje główne inspiracje SWERY cytuje Prince of Persia, Another World, oraz The Magical Quest starring Mickey Mouse - gry swojego dzieciństwa. Do podjęcia tego tematu zachęcił go także współczesny sukces produkcji w tej stylistyce, takich jak Limbo, Inside czy Ori and the Blind Forest.

「The MISSING: J.J. Macfield and the Island of Memories」Official PV

Bohaterka The Missing będzie w toku gry starała się ocalić swoją bliską przyjaciółkę, Emily. Brutalny świat The Missing i niebezpieczne pułapki, z którymi będzie się musiała zmierzyć J.J., pokazać mają, jak daleko jest ona się skłonna posunąć, by pomóc Emily.

The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories ukazać ma się 11 października na PS4, Xboksa One, Switch oraz PC.

Dominik Gąska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)