Superhot w Polsce stał się bardzo tani. Gra osiąga sukces za sukcesem

Superhot w Polsce stał się bardzo tani. Gra osiąga sukces za sukcesem17.11.2017 16:10
Superhot w Polsce stał się bardzo tani. Gra osiąga sukces za sukcesem
Patryk Fijałkowski

Najważniejszy jest ten sprzedażowy.

Na świecie Superhota kupiono już ponad milion razy. To świetna wiadomość, bo nie dość, że mamy do czynienia z wyjątkową grą, którą warto docenić, to jeszcze powstała ona w Łodzi. Mamy więc kolejny hit z Polski, który może pochwalić się nie tylko recenzjami, ale i liczbami.

Co ciekawe, jak mówi Tomek Kaczmarczyk, współzałożyciel studia stojącego za Superhotem, to, skąd pochodzi gra, nie jest takie oczywiste w naszym kraju:

Czy brak tej świadomości ma znaczenie? Albo sam fakt, że Superhot to polska gra? Zadaliśmy sobie ostatnio podobne pytanie w ramach cotygodniowego Klubu Dyskusyjnego. Według mnie ma znaczenie, cieszę się więc, że możemy pochwalić się tak dobrym tytułem i umocnić swoją pozycję na kulturalnej mapie świata. A nawet ci, którzy nie mają tak patriotycznego podejścia, mogą tym razem ucieszyć się z faktu, że Superhot to polska gra, bo w związku z tym otrzymała atrakcyjną, rodzimą cenę. Na stałe.

SUPERHOT VR Release Trailer

Zarówno na Steamie, jak i innych platformach Superhota kupicie w cenie 29,99 zł. Wcześniej gra kosztowała 89,99 zł, jest to więc bardzo duża różnica. Jeśli ktoś jeszcze nie zaliczył tej pozycji, grzechem byłoby nie wziąć. Zainteresować powinni się nawet ci, którzy nie są fanami strzelanek, ponieważ tytuł łódzkiego studia to bardziej gra logiczna.

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy to nie jedyny powód do świętowania dla autorów. Superhot VR - wersja gry przygotowana specjalnie pod gogle wirtualnej rzeczywistości - został nominowany do prestiżowych The Game Awards w kategorii najlepszej VR-owej gry roku. Nie dziwne - gra w tym trybie sprawdza się idealnie, a dla wielu jest system sellerem świeżego sprzętu. Trzymamy zatem kciuki za wygraną.

Jeśli zaś chodzi o przyszłość... Studio składa się obecnie z trzydziestu osób, które pracują zarówno nad dużym dodatkiem do Superhota, jak i zupełnie nowymi tytułami.

Patryk Fijałkowski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)