Super Tofu Boy: bo mięso jest złe

Strona głównaSuper Tofu Boy: bo mięso jest złe
02.12.2010 10:35
marcindmjqtx
marcindmjqtx

To się naprawdę dzieje: weganie przygotowali własną, bezmięsną wersję Super Meat Boy. To Super Tofu Boy.

bEKcKVlx

Super Meat Boy to, jakby na to nie patrzeć, gra o mięsie. Właściwie kawałku mięsa, będącym tak naprawdę chłopcem, który ratuje swoją dziewczynę, ale jednak - mięsa. Tytuł ten zbiera naprawdę świetne oceny w prasie, staje się coraz popularniejszy... Oczywiście musiała znaleźć się grupa osób, której się to nie spodobało. To PETA, wegańska organizacja walcząca o prawa zwierząt (dla ułatwienia dodam: zwierzęta = mięso).

PETA przygotowała własną wersję Super Meat Boya czy też może nawet kontynuację gry. W Super Tofu Boy, Bandage Girl zostawia mięsnego chłopca (bo śmierdzi...) dla chłopca z tofu. Ten pierwszy ją jednak porywa. Dzielny Tofu Boy rusza na ratunek.

Sama gra bliźniaczo przypomina flashowe dzieło Team Meat, będące pierwowzorem tego, które ostatnio ukazało się na XBLA i Steam. Jest w zasadzie identyczna, tylko dużo krótsza, mniej rozbudowana, trochę słabiej wykonana i wypełniona wegańskim przekazem. Możecie zagrać w nią poniżej.

bEKcKVlz

Co na taką grę Team Meat, twórcy Super Meat Boya? Powinni być wkurzeni, czy nie? Nie - po pierwsze, to dla nich niesamowita reklama, bo PETA to znana na całym świecie organizacja. Po drugie, udało im się przekuć całą sprawę w żart - Tofu Boy zostanie dodany jako grywalna postać do Super Meat Boya w następnej aktualizacji wersji PC (niestety, wersja XBLA nie ma co liczyć na takie rozszerzenie).

Na koniec jeszcze żart od Team Meat (które jednak zaznacza, że nie ma nic przeciwko weganom/wegetarianom, proszę więc nie czuć się urażonym):

Ilu członków PETA potrzeba do zmiany żarówki? Żadnego, PETA niczego nie jest w stanie zmienić. To jakiego chłopca wolicie? Z mięsa czy z tofu?

bEKcKVlF

Tomasz Kutera

Udostępnij:
bEKcKVmv