Summer Game Fest: zamiast trzech dni E3 - cztery miesiące nowych gier

Summer Game Fest: zamiast trzech dni E3 - cztery miesiące nowych gier

Summer Game Fest: zamiast trzech dni E3 - cztery miesiące nowych gier
01.05.2020 18:28

Zobaczymy, czy "bigger = better"…

Dzięki pandemii tysiące graczy może nadrobić kupki wstydu, ale i kiedyś one się skończą. Czego natomiast brakuje, to "chleba i igrzysk", a więc nowych, ekscytujących tytułów. Odwołano E3, ale to nie powód do rozpaczy. Geoff Keighley zapowiedział właśnie Summer Game Fest – wydarzenie, które ma trwać aż cztery miesiące, od maja do sierpnia 2020.

Keighley to znany gospodarz The Game Awards, a także prowadzący otwarcia w Gamescom. Jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób medialnych z branży gier tym razem powołał do życia nowy projekt. Jest nim Summer Game Fest.

Weźmie w nim udział wielu wydawców i producentów sprzętu, w tym Sony/PlayStation, Microsoft/Xbox, Valve/Steam, CD Projekt RED, 2K Games, Activision, Bethesda, EA i Blizzard. Mają być przekazywane najnowsze wieści, jak również wyświetlane wirtualne konferencje, wywiady a także udostępniane dema i specjalne wydarzenia wewnątrz gier.

Organizator Summer Game Fest powiedział w wywiadzie z Gamesindustry.biz, że musimy zaakceptować, że nie będziemy mieli tutaj wielkich konferencji dla 5000 osób i trzeba zaakceptować, że będzie inaczej. – Musisz otworzyć się na inne sposoby przekazywania nowości w grach – dodał.

Warto dodać, że Steam i Xbox będą oferować dema w ramach własnych akcji toczących się w tym czasie, Steam Game Festival i Xbox Game Festival. Te oraz wiele innych, powiązanych wydarzeń będzie częscią Summer Game Fest.

Już 7 maja odbędzie się prezentacja Xbox Series X i pierwszych gier, które zadebiutują wraz z konsolą.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)