Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Sukces polskiej gry. This War of Mine z nagrodą publiczności na IGF-ie

Strona głównaSukces polskiej gry. This War of Mine z nagrodą publiczności na IGF-ie
05.03.2015 10:34
Sukces polskiej gry. This War of Mine z nagrodą publiczności na IGF-ie
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bDBjnRNO

Naszym zdaniem to sukces absolutnie zasłużony.

bDBjnRNh

W nocy w San Francisco odbyła się ceremonia rozdania nagród na corocznym Independent Games Festival (Festiwalu Gier Niezależnych). Była to już siedemnasta edycja tego wydarzenia - między innymi dlatego to jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży.

Szczególnie cieszy fakt, ża nagroda publiczności trafiła do warszawskiego studia 11 bit. Opowiadająca o ciężkim losie cywilów w czasie wojny This War of Mine to naszym zdaniem najlepsza gra ubiegłego roku w ogóle, więc absolutnie zgadzamy się z tym wyróżnieniem.

Główna nagroda dla najlepszej produkcji trafiła do Outer Wilds, mniej znanej gry eksploracyjnej, której akcja dzieje się w kosmosie. Autor zgarnął dzięki temu okrągłe 30 tysięcy dolarów.

bDBjnRNj

Nagrodę za "Doskonałość w warstwie wizualnej" otrzymał Metamorphabet, stronę audio doceniono zaś w Ephemerid: A Musical Adventure. Wyróżnienie za narrację otrzymało 80 Days, a najlepszym designem może chwalić się wspomniane już Outer Wilds. Najlepszą grą studencką zostało Close Your, a przeznaczona dla najbardziej nietypowych produkcji Nuovo Award powędrowała do Tetrageddon Games.

[Źródło: IGF]

Tomasz Kutera

326982577120958506
bDBjnROf