Sukces kickstarterowej zbiórki na następcę Elite

Do końca zrzutki zostały jeszcze co prawda 32 godziny, ale dzięki otwarciu portfeli przez ponad 22 tysiące graczy, wygłodniałych podboju kosmosu, Elite Dangerous przebiło kwotę potrzebną, by projekt stał się rzeczywistością.

Sukces kickstarterowej zbiórki na następcę Elite
marcindmjqtx

03.01.2013 | aktual.: 05.01.2016 16:25

David Braben, twórca legendarnego Elite z 1984 roku i późniejszych kontynuacji wyznaczył cel zbiórki na 1,25 miliona funtów. W tej chwili licznik wskazuje, że na nieco ponad dzień przed końcem akcji udało mu się zebrać już o 70 tysięcy więcej.

Zgodnie z tradycją oznacza to dorzucenie dodatkowych celów zbiórki, co w przypadku Elite Dangerous oznacza, że jeśli kwota dobije do poziomu 1,4 miliona funtów, gra trafi na Maci około 3 miesiące po premierze wersji na Windows. Jeśli dorzucimy dodatkowe 100 tysięcy, w grze pojawi się 10 dodatkowych, grywalnych statków.

Rychłej premiery nie ma się co spodziewać, gra pojawi się najwcześniej w marcu ale przyszłego roku. Fani kosmicznej eksploracji mogą już więc wpisać sobie przynajmniej jeden tytuł, dla którego warto wypatrywać kolejnego sylwestra. Ciekawe na kiedy Chris Roberts wyrobi się ze swoim Star Citizen.

źródło: Kickstarter

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmackickstarter
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.