Sukces God of Wara zaskoczył Sony

Strona głównaSukces God of Wara zaskoczył Sony
31.07.2018 20:35
Sukces God of Wara zaskoczył Sony

Ta i kilka innych gier powodem bardzo dobrych wyników finansowych firmy.

bEDmXetN

Poza podsumowaniem wyników sprzedaży za pierwszy kwartał podatkowy 2018, ostatnie spotkanie Sony z inwestorami przyniosło również kilka bardziej ogólnych ciekawostek. Przede wszystkim Hiroki Totoki, dyrektor finansowy przyznał, że sukces najnowszej odsłony God of War przekroczył oczekiwania firmy.

To właśnie wynik osiągnięty przez tę grę, która sprzedała się znacznie lepiej, niż oczekiwano, oraz sprzedaż kilku tytułów niezależnych od Sony producentów sprawiły, że ten miniony kwartał był dla japońskiego giganta tak dobry.

Totoki przyznał do tego, że ogólnie dobre wyniki gier tworzonych przez wewnętrzne studia Sony są powodem lekkiego podniesienia przewidywań całorocznych przychodów growego oddziału firmy.

325512918097868764

Jednocześnie dyrektor finansowy firmy znalazł chwile na uspokojenie inwestorów w temacie zauważonego w ostatnim kwartale spadku użytkowników PlayStation Plus. Według niego związany jest on z tym, że w poprzednim kwartale ukazało się kilka hitowych gier multiplayer, które spowodowały skok użytkowników usługi.

bEDmXetP

Później ich liczba nie tyle zmalała, co wróciła do normy.

Dominik Gąska

bEDmXeuL