Studio The Brotherhood przygotowało “amnestię dla piratów”

Studio The Brotherhood przygotowało “amnestię dla piratów”

Studio The Brotherhood przygotowało “amnestię dla piratów”
Bartosz Witoszka
02.03.2020 17:00

Dwaj deweloperzy, którzy niedawno wydali Beautiful Desolation, proszą graczy o dodatkowe wsparcie.

Przeglądając w weekend Twittera trafiłem na ciekawy wątek dotyczący piractwa i pewnej niszowej przygodówki z elementami RPG, który podało dalej kilka osób z branżuni. Beautiful Desolation pojawiło się 26 lutego na Steamie oraz GOG-u i co ciekawe, radzi sobie całkiem nieźle – twórcy wspominali, że grę pobrano ponad 50 tysięcy raz, ale nie z platform dystrybucyjnych, tylko z serwisów pirackich, zaś w samej grze bawiło się około tysiąc osób jednocześnie. Warto zaznaczyć, że deweloperzy powołują się tutaj na swoje statystyki i wyliczenia, więc ciężko to jednoznacznie potwierdzić.

Beautiful Desolation

Ale nie to jest w tym momencie najważniejsze, bowiem deweloperzy we wspomnianym już wątku wyrazili swoje ubolewanie stanem faktycznym i poprosili graczy, a także wszystkich zainteresowanych o drobną wpłatę, tudzież pomoc na specjalnej stronie zatytułowanej “amnestia dla piratów”.

Czytamy we wpisie, który z niewiadomych przyczyn zniknął – post nie jest już dostępny na Twitterze ani Steamie, a sam musiałem się posiłkować newsem Gry-Online w kwestii cytatu i tłumaczenia, za co dziękuje. Napisałem w tej sprawie do deweloperów i jeśli zdecydują się na komentarz czy wyjaśnienie, to na pewno zaktualizuję wpis.

Sama gra była już wcześniej wspierana przez społeczność za pośrednictwem Kickstartera, ale wygląda na to, że okazało się to niewystarczające, by zrealizować kolejny projekt. Warto też wspomnieć, że nie jest to pierwszy tytuł od tego dwuosobowego studia – w sierpniu 2015 roku ukazał się Stasis, który również był izometryczną przygodówką.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)