Studio mające odpowiadać za reboot Phantom Dust zamknięte

Studio mające odpowiadać za reboot Phantom Dust zamknięte

Studio mające odpowiadać za reboot Phantom Dust zamknięte
marcindmjqtx
18.02.2015 13:09, aktualizacja: 05.01.2016 15:16

Microsoft twierdzi, że nie oznacza to skasowania projektu.

Microsoft zapowiedział powrót Phantom Dust na zeszłorocznym E3. Marka zaczęła swoje życie w 2004 roku, na pierwszej konsoli tej firmy. Oryginalna gra akcji znalazła swoich fanów, którzy mieli znów odnaleźć świetnie zrealizowane pojedynki wyposażonych w cały szereg rozmaitych mocy na Xboksie One. I może tak będzie, aczkolwiek pracujące do tej pory nad Phantom Dustem studio Darkside zostało zamknięte w wyniku odebrania mu tego projektu przez Microsoft.

Jason Schreier z Kotaku cytuje słowa jednego z pracowników, którzy trafili na bruk:

Ludzie z kierownictwa, którzy widzieli grę byli pod wrażeniem i nawet jeszcze dzisiaj rano zapewniali nas, że projekt stoi na solidnych fundamentach[...]Mimo to przez telefon dowiedzieliśmy się dziś, że ktoś z szefostwa, kto pewnie nie miał pojęcia o szczegółach gry, ją skasował. Tymczasem przedstawiciel Microsoftu twierdzi, że choć w tej chwili firma nie zamierza dzielić się nowymi informacjami o Phantom Dust, to gra w dalszym ciągu powstaje. Nie wiadomo tylko gdzie.

Microsoft współpracował z Darkside Games przy tworzeniu Phantom Dust, ale to partnerstwo zostało zakończone. Zamknięcie Darkside oznacza, że około 50 osób musi szukać nowej pracy.

[źródło: Kotaku]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)