Street Fighter V - podłącz arcade stick od PS3 do PS4. Działa!

Street Fighter V - podłącz arcade stick od PS3 do PS4. Działa!

Street Fighter V - podłącz arcade stick od PS3 do PS4. Działa!
Maciej Kowalik
15.02.2016 17:00

Premiera wyczekiwanego przez fanów bijatyk Street Fightera V już jutro, tymczasem mamy dobre wieści dla graczy z ograniczonym budżetem. Co powiecie na wsteczną kompatybilność akcesoriów z PS3 na PS4?

Dokładnie teraz spadło embargo na recenzje Street Fighter V. Mamy grę od kilku dni, ale z recenzją jeszcze chwilkę poczekamy. Przedpremierowo serwery działały w kratkę - przynajmniej w godzinach, w których statystyczny Europejczyk ma szansę na chwilę z konsolą. A pisanie recenzji singla nie ma sensu, bo i pełnoprawnego trybu Arcade w "piątce" nie będzie do darmowej aktualizacji w czerwcu.

Ale są też lepsze wiadomości!

Capcom zdobył się na gest w kierunku mniej zamożnych graczy i dzięki specjalnej opcji w grze, arcade sticki z PS3 zostaną rozpoznane i będą w pełni funkcjonalne. Co to oznacza w praktyce? Brak konieczności zakupu dedykowanego sticka do PS4, możliwość zakupu używanego kontrolera z PS3 i więcej osób grających w SFV tak, jak należy.

Sprawdziliśmy Mad Catz FightStick PRO i to działa! Wszystkie kierunki i przyciski "do bicia" zostały poprawnie zmapowane. Jedyną niedogodnością jest brak zmapowania przycisku Options na Start, przez co trzeba przewijać scenki leżącym obok padem. Choć nie pojawiła się oficjalna lista wspieranych kontrolerów, można śmiało założyć że wszystkie flagowe produkty marek Mad Catz i Hori będą działać bez problemów.

Cała operacja jest banalnie prosta i sprowadza się do kilku kroków:

[1] Uruchom Street Fightera V

[2] Na ekranie głównym wybierz Opcje

[3] Następnie wybierz Inne Ustawienia

[4] Podłącz arcade sticka do wejścia USB konsoli

[5] Wybierz opcje "Uwierzytelnianie starszego kontrolera G1"

[6] Pojawi się informacja o rozpoznaniu urządzenia i ograniczeniach

[7] Kręć ćwierć i półkola jak nigdy dotąd!

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)