Streamowanie za pomocą Twitcha będzie możliwe także na PlayStation 4

Streamowanie za pomocą Twitcha będzie możliwe także na PlayStation 4
marcindmjqtx

21.08.2013 10:04, aktual.: 05.01.2016 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czasie konferencji na E3 obstawiałem po cichu, że Sony postawi na partnerstwo z Ustream. A tu Twitch.

Twitch.tv, czyli najpopularniejsza obecnie platforma do streamowania i oglądania gier. Używana m.in. do transmisji największych turniejów esportowych w League of Legends, Starcrafta 2 i Dota 2. Rosnąca nieubłaganie w miarę tego jak rośnie liczba graczy zainteresowanych oglądaniem lub pokazywaniem jak się gra w rozmaite gry. Po szczegóły odsyłam do Raportu o stgreamingu.

Dotychczas zdominowana przez gry pecetowe, ale tylko do czasu premiery PlayStation 4. Nie wiem, czy gracze konsolowi będą zainteresowani streamingiem, ale będą mieli możliwość łatwo to sprawdzić. Porozumienie Sony z Twitchem ma umożliwić transmitowanie od razu na swój kanał za pomocą wciśnięcia przycisku "Share". Będzie też aplikacja do oglądania innych kanałów, co docenią na pewno miłośnicy wspomnianych esportów. Przy dobrym łączu i sporym rozmiarze ekranu zupełnie zmienia to doznania z oglądania zmagań.

Szefowie Twitcha są wyraźnie zadowoleni z tego układu: według badań Entertainment Software Association aż w 51 procent amerykańskich gospodarstw domowych są średnio dwie konsole do gier. To olbrzymi nowy rynek ludzi, którzy mogą zarabiać na streamingu, a procent od wyświetlanych przez nich reklam dostanie oczywiście Twitch. Platforma zarabia też na abonamencie Turbo, którzy wykupują widzowie m.in. by reklam nie oglądać.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)