Stray to gra o kocie, i tyle mi wystarczy. W dodatku świetnie wygląda

Obudzić się, pomiauczeć do człowieka i jak najwięcej zjeść. Albo przynajmniej prosić o dużo jedzenia. Tak w sporej mierze wyglądałby symulator życia domowego kota. W Stray główny bohater nie będzie jednak ganiał po czterech kątach. I to nie będzie gra dla dzieci.

Stray wyjdzie na konsole PlayStation 4 i 5 oraz PC
Stray wyjdzie na konsole PlayStation 4 i 5 oraz PC
Źródło zdjęć: © Blue Twelve
Arkadiusz Stando

Na blogu PlayStation pojawiła się szersza zapowiedź rozgrywki pierwszej gry studia BlueTwelve Studio, o tytule Stray. Francuski deweloper pokazał naprawdę sporo o swojej nowej grze i nie ukrywam, gdyby wychodziła już teraz, to kupiłbym PS5 (na PS4 też wyjdzie). Niestety, premiera będzie miała (lub miaua) miejsce dopiero 2022 roku.

W Stray wcielamy się w rolę kota żyjącego w obskurnym, futurystycznym mieście robotów-humanoidów. Nie wyglądają one jakby chciały wygłaskać futrzanego przyjaciela, ale nie są też agresywnie nastawione. Niemniej, w grze natrafimy także na przeciwników i będzie trzeba przebierać czterema łapami najszybciej, jak tylko się da. Znajdziemy też sojusznika, drona B12, który pomoże nam dogadać się z robotami.

Stray - Gameplay Walkthrough | PS5, PS4

O co właściwie chodzi w Stray?

Stray łączy w sobie elementy przygodówki, akcji i gry zręcznościowej. Główny bohater to kot, więc nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że postawiono na eksplorację. Jest masa ciekawostek do wywęszenia, to znaczy odkrycia. Nie wszystko jest jasno powiedziane i jeżeli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o historii miasta, musimy bardzo dogłębnie szukać. Tak zapowiadają deweloperzy. Będzie też trochę z walki, ale póki co nie widzieliśmy, aby został w niej użyty pazur. Atakuje tylko dron B12.

Jak widzimy na samym początku przygotowanego zwiastuna, nasz koci bohater kuleje. Prawdopodobnie od tego zaczyna się cała historia i naszym zadaniem jest się wyleczyć. A potem? To nie jest jasne, ale wcielamy się przecież w rolę kota, więc możemy robić, czego dusza zapragnie.

Widzieliście kiedyś kota przestraszonego ogórkiem? Tu będzie podobnie
Widzieliście kiedyś kota przestraszonego ogórkiem? Tu będzie podobnie© YouTube

W Stray będzie też kocia zabawa – ocieranie się o nogi czy drapanie kanapy

Deweloperzy sami zwracają uwagę, że nie byłoby kociej gry, bez kocich interakcji. "Niektóre z nich są przydatne i pomagają rozwiązywać zagadki w miarę postępów, a niektóre są tutaj, ponieważ koty są kotami – a większość właścicieli kotów dobrze wie, że żadna sofa nie może pozostać nieuszkodzona". Czasem trzeba będzie też coś zepchnąć łapą.

Oprawa graficzna – to wygląda naprawdę nieźle

Nie tylko koncepcja gry pachnie świeżo i powalająco. Graficznie Stray zapowiada się naprawdę nieźle. To nie jest tylko moja opinia, ale podobne reakcje znajdziemy chociażby w komentarzach pod zwiastunem. Będzie tu sporo gry cieni, światła i kolorów. Da się jednak zauważyć mniej dopracowane elementy – np. siatka pod biurkiem (około 3:35).

Stray ukaże się na początku 2022 roku i będzie dostępna na PlayStation 4, PlayStation 5 i Microsoft Windows. Studio Blue Twelve zapowiada kolejne zwiastuny rozgrywki.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.