Strauss Zelnick wypowiada się na temat oczekiwań odnośnie sprzedaży Red Dead Redemption 2.

Strauss Zelnick wypowiada się na temat oczekiwań odnośnie sprzedaży Red Dead Redemption 2.

Strauss Zelnick wypowiada się na temat oczekiwań odnośnie sprzedaży Red Dead Redemption 2.
Krzysztof Kempski
04.07.2018 13:09

Czy Rockstar śni o grach konkurencji?

Red Dead Redemption 2 ukaże się już w październiku, a portal GameIndustry podpytał już Straussa Zelnicka o oczekiwania Rockstara odnośnie tej premiery. Przede wszystkim o to, czy gra ma szansę przebić sukces, jaki odniosło GTA V. Rockstar nawet nie oczekuje, że uda się zbliżyć do wyniku osiągniętego przez najnowszą odsłonę gangsterskiej serii:

W rozmowie padło też pytanie, czy Rockstar obawia się premier innych megahitów pokroju Fallouta 76, Battlefielda V innych megahitów. Patrząc na kalendarz, GTA V ukazało się teoretycznie na samym początku okresu głośnych premier. Chociaż jestem przekonany, że gry Rockstara są skazane na sukces niezależnie od daty debiutu, Zelnick dość dyplomatycznie podchodzi do sprawy:

Ciekawe, jak poradzi sobie na rynku Red Dead Redemption 2... Po 12 milionach egzemplarzy, w jakich rozeszły się przygody Johna Marstona, trudno oczekiwać, by kontynuacja wyraźnie zbliżyła się do 95 milionów kopii GTA V. Z drugiej strony czwórka po pięciu latach osiągnęła "zaledwie" pułap 25 milionów i też nikt nie wierzył w aż tak imponujący sukces kontynuacji. Ponownie cytując Zelnicka: "Nie wierzymy w sukces, dopóki nie wydamy gry". Niewykluczone więc, że w październiku sam Rockstar uwierzy w podobny obrót sprawy.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)