Stosunek japońskich deweloperów do iPhone

Nie ma specjalnie wielu japońskich gier na iPhone, ale jest szansa, że niedługo się to zmieni. Taki wniosek każą wysnuć wyniki badań sondażowych przeprowadzonych wśród 102 japońskich deweloperów. Tylko 18% z badanych firm osób napisało kiedyś grę na tą platformę, ale aż 87% chce to robić. Najczęściej wymieniane powody to:

Stosunek japońskich deweloperów do iPhone
marcindmjqtx

22.05.2009 | aktual.: 13.01.2016 17:46

  • równoczesna premiera gry w 80 krajach na świecie,
  • rozmiar rynku,
  • łatwość zakupu gry. 

Oczywiście z tego trendu wyłamuje się Nintendo, które choć twierdzi, że nie rywalizuje z maszyną Apple, to pozwala sobie na uszczypliwości wobec konkurencji. Celuje w tym zwłaszcza prezes firmy, Satoru Iwata, który podczas ogłaszania wyników finansowych za ubiegły rok fiskalny podzielił się z zebranymi następującą myślą:

Nie wyobrażam sobie by iPhone zdominował natychmiast rynek Nintendo DS. Mam wrażenie, jako osoba, która używała iPhone, że jest on bardzo atrakcyjny, szczerze, ale nie czuję by był zaprojektowany tak, by doceniła go bardzo duża i zróżnicowana grupa ludzi, tak jak produkty Nintendo. Pozwolę sobie nie zgodzić się z panem Iwata. Do mnie ostatnie produkty Nintendo zupełnie nie trafiają. Może też są źle zaprojektowane?

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościnintendoiphone
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.