Stormdivers - nowy tytuł od Housemarque

Stormdivers - nowy tytuł od Housemarque

Stormdivers - nowy tytuł od Housemarque
Joanna Pamięta - Borkowska
23.04.2018 10:30

Studio odeszło od gatunku arcade i pracuje nad czymś zupełnie nowym.

Housemarque to bodajże najstarsze studio w Finlandii, liczące sobie już 22 lata. Do tej pory wydali takie tytuł jak: Stardust, Nex Machina, Outland, Resogun, Dead Naton czy Alienation. Przy czym tempo pojawiania się gier bywało zaiste kosmiczne: ostatnie Nex Machina (recenzja Macieja Kowalika tutaj) oraz Matterfall (recenzja Adama Piechoty tutaj) pojawiły się w zeszłym roku.

325536019636302450

Jakiś czas temu Housemarque przesiadło się na Unreal Engine 4 - pierwszym tytułem ciągnącym na tym silniku było Matterfall. Ich decyzja o sięgnięciu po narzędzie studia Epic Games zbiegła się też z oświadczeniem o zmianie profilu projektów. Housemarque zamierza odejść od gier arkadowych na rzecz nowych gatunków, w tym z rozwiniętym trybem multiplayer. Decyzję swoją tłumaczyli faktem, że Nex Machina, mimo że zebrała mnóstwo pozytywnych recenzji, nie sprzedała się tak dobrze, jak na to liczyli (szerzej o sprawie pisał w listopadzie Maciej Kowalik).

STORMDIVERS - Announcement Trailer

O tym, jak Finowie czują się w nowym gatunku przekonamy się nie tak prędko, ale przynajmniej poznaliśmy już tytuł jednego z dwóch nowych projektów studia - Stormdivers. W powodzi newsów, zapowiedzi i zwiastunów związanych z targami E3 zapewne pojawi się też jakaś informacja na temat tej gry, trzeba ją będzie tylko wyłowić.

Na pewno wiadomo, że będzie to gra multiplayer, w której będzie się latało i mocno biło przeciwników. Będzie to też druga produkcja stworzona na Unreal Engine, ale też z wykorzystaniem narzędzia do tworzenia efektów specjalnych nazwanego Housemarque VFX Engine.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)