Jesienny klimat tylko pomoże.

bESYfYSt

Zwiastun z datą premiery gry Still There daje nadzieję na coś wyjątkowego. Przygodówka opowie o samotności i tęsknocie człowieka w kosmosie, a zostanie przyprawiona specyficznym, mrocznym humorem. Film obejrzymy u wydawcy Iceberg Interactive. Dodam jeszcze, że za produkcję odpowiada studio GhostShark, które w swoim dorobku ma klockową strzelankę Blockstorm. Co może nieco martwić, ponieważ nowy tytuł jest czymś nowym i na pierwszy rzut oka ambitniejszym.

Still There - Announcement Trailer

W Still There wcielimy się w Karla, pracownika stacji kosmicznej. Do jego zadań należą operacyjne kontrole, usuwanie usterek czy zbieranie danych na temat kosmosu. Parzenie kawy i „eksperymentalne próby leków” również -  to tak przy okazji tego humoru. Bohater spróbuje również odkryć dziwny przekaz radiowy, który skłania do „unikania przeszłości, witania zapomnienia”.

bESYfYSv

Nieodłącznym elementem gry pozostanie poczucie osamotnienia. W zwiastunie słyszymy kobietę, prawdopodobnie ukochaną, która oczekuje powrotu Karla. Zapowiada się na to, że produkcja zaoferuje emocjonalną historię. Już teraz deweloperzy twierdzą, że nastawiona jest na narrację i atmosferę. Mimo wszystko smutek pozostanie tylko jednym z uczuć, ponieważ protagonista posługuje się mrocznym poczuciem humoru, który dzieli wraz z komputerowym towarzyszem, Gorky'im.

325357729403582428

Pracownikiem kosmicznej latarni morskiej zostaniemy jesienią tego roku. Gra wylądowała już na Steamie, lecz profil oferuje szczątkowe informacje. Dodam tylko, że zagramy także na konsoli Nintendo.

Komentarze (0)
bESYfYTr