Steam z rekordową ilością gier opublikowanych w 2019 roku

Mimo to jest nadzieja, bo przyrost wydawanych produkcji jest znacznie niższy niż zakładano.

Steam z rekordową ilością gier opublikowanych w 2019 roku
Bartosz Witoszka

08.01.2020 12:37

O tym, że z roku na rok ukazuje się coraz więcej gier chyba nikomu nie trzeba przypominać. Mimo to, że cześć z wydawanych produkcji łamie zasady platformy (mowa o wszelkiego rodzaju grach erotycznych) lub zwyczajnie jest kiepska i nie spełnia jakichkolwiek standardów jakościowych, w 2019 roku ponownie zanotowano wzrost ilości gier, jakie pojawiły się na platformie Valve. Wzrost nie jest jednak aż tak dynamiczny, jak sugerowali analitycy jeszcze kilka lat temu, a to wszystko dzięki zaostrzeniu zasad, które zapobiegają wydaniu dosłownie każdej gry.

Obraz

Znaczący spadek możemy za to zanotować w liczbie produkcji zakupionych przez graczy – z 242 milionów w 2018 przeszliśmy do 127 milionów w 2019. Przełożyło się to na pierwszy od 2014 wzrost średniej ceny gier na platformie. Nie jest to co prawda dużo, bo tylko o jednego dolara, ale patrząc na to z szerszej perspektywy, mówimy o trendzie, który może się utrzymywać.

Obraz

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościvalvesteam
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.