Steam rośnie: ma już 100 milionów użytkowników. A kim są Kustosze?

Steam rośnie: ma już 100 milionów użytkowników. A kim są Kustosze?24.09.2014 15:43
Steam rośnie: ma już 100 milionów użytkowników. A kim są Kustosze?
marcindmjqtx

Teraz Polygamia poleca gry również na Steamie.

Platforma cyfrowa Valve nie przestaje rosnąć. W tym tygodniu liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła okrągłe 100 milionów. Robi to jeszcze większe wrażenie, jeśli zdać sobie sprawę, jak szybko następuje wzrost - od stycznia tego roku pojawiło się tam 25 milionów nowych graczy.

Równie szybko, jak baza graczy, rośnie baza gier. Przejście przez Steam Greenlight przestało być większym problemem - od pewnego czasu na platformie Valve każdego tygodnia pojawiają się dosłownie dziesiątki nowych produkcji. W sumie jest ich już ponad 3700. Życia nie starczyłoby, żeby je wszystkie ograć.

Od nadmiaru głowa może jednak rozboleć. Kiedyś Steam był miejscem, gdzie praktycznie każda produkcja była warta uwagi. Valve bardzo dbało o jakość gier w swoim sklepie i nie wpuszczało do niego każdego. Dziś to zupełnie się zmieniło. Jak się w tych wszystkich tytułach połapać? Najnowsza aktualizacja Steama stara się coś z tym zrobić.

Po pierwsza, strona domowa każdego użytkownika została usprawniona i spersonalizowana. Po drugie, stworzono "kolejkę odkryć", która podrzuca graczom ciekawe tytuły w oparciu o ich gusta. Po trzecie wreszcie, pojawili się Kustosze.

Kustoszem zostać może każdy, jeśli tylko ma taką chęć. Dzięki temu może polecać dostępne w sklepie gry innym. Oczywiście, gdybym teraz założył sobie taką grupę (bo w rzeczywistości są to grupy), to pewnie nie zyskałbym wielu obserwujących, jeśli nie miałbym na nią żadnego unikalnego pomysłu. Ale to szansa dla mediów, dziennikarzy, osobowości świata gier czy po prostu użytkowników o wyrobionych gustach, by podrzucić innym warte uwagi rzeczy. I szansa dla tych innych, by je znaleźć. Kustoszy jest już naprawdę mnóstwo - wszystkich znajdziecie tutaj. Funkcja ta zdaje się bardzo dobrze spełniać swoje zadanie. Mnie zaciekawiły szczególnie wyspecjalizowane rekomendacje. Tutaj na przykład znajdziecie tylko warte uwagi produkcje co-opowe, a tutaj roguelike'i. Czas pokaże, czy faktycznie pomoże to w wyłuskiwaniu ciekawych pozycji na Steamie - pomysł wydaje się dobry.

Nie mogliśmy sobie darować i też zostaliśmy - my, Polygamia - Kustoszem. Nasze rekomendacje znajdziecie tutaj. Na razie dorzuciliśmy trochę gier, które szczególnie przypadły nam do gustu w ostatnich miesiącach. Zachęcamy do obserwowania nas na Steamie, jeśli chcecie na bieżąco widzieć, jakie (dobre) gry recenzujemy i co o nich sądzimy.

Tomasz Kutera

326946254314170647
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)