Wprowadza też nowe waluty - niestety, wciąż bez złotówek.

bEKYEpxh

Przez ostatnie trzy miesiące liczb kont na Steamie wzrosła z 65 do 75 milionów. Na ten skok zapracowały dwa zjawiska. Po pierwsze, Dota 2, która jest w tej chwili absolutnie bezkonkurencyjna jeśli chodzi o popularność na Steamie. Po drugie, udostępnienie za darmo Left 4 Dead 2, które najpierw mocno zachwiało stabilnością usługi, a potem na dobre przykuło do ekranów graczy. Co doskonale widać na wykresie pokazującym popularność gier w ostatnich 30 dniach.

Steamowe hity (fot. Steamcharts.com)

Jak widać na wykresie, Ameryka Północna i zachodnia część Europy dzielą steamowy tort mniej więcej po równo. Polska zapewne została zaliczona do wschodniej Europy. I w sumie to powinno być przyczyną faktu, że wśród 12 nowych walut, które w 2014 roku zostaną dodane do Steama, nie ma złotówek. Problem w tym, że w tej grupie znalazły się choćby ukraińskie hrywny.

bEKYEpxj

Z chęcią zobaczyłbym, ile wydajemy pieniędzy na Steamie w porównaniu z naszymi wschodnimi sąsiadami i innymi państwami ze wschodniej Europy. Wprowadzenie złotówek nie tylko ułatwiłoby dokonywanie zakupów, ale przede wszystkim znacząco obniżyłoby ceny gier na Steamie dla Polaków. Ceny w euro są znacznie wyższe niż ceny tych samych gier na przykład w rublach.

[Źródła: 1, 2]

Marcin Kosman

326841382638016554
bEKYEpyf