Steam Machines od Valve będą produkowane przez co najmniej 14 producentów

Strona głównaSteam Machines od Valve będą produkowane przez co najmniej 14 producentów
07.01.2014 09:48
Steam Machines od Valve będą produkowane przez co najmniej 14 producentów
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Na targach CES pokazano 13 z nich - różne maszyny, różne specyfikacje i różne ceny.

bEDQzobV

Jeśli liczyliście na jedną konsolę od Valve, by wszystkimi rządzić, to możecie się nieco zawieść. Za produkcję nowych komputerów ze Steam OS wzięli się póki co wszyscy, tylko nie Valve - mowa jest o 14 producentach, z czego 13 zaprezentowało się na Consumer Electronics Expo w Las Vegas. Co ciekawe, firmy mają też przygotować własne wersje kontrolera - wszystko ze współpracy z Valve.

Samo Valve zapowiada, że w razie potrzeby wyprodukuje więcej urządzeń tego typu. W czasie wystąpienia na CES Gabe Newell dodał, że chcą bardziej umożliwiać działanie firmom trzecim i służyć jako wsparcie. Także nie liczyłbym na razie na Steam Machine od samego Valve - acz firma zareaguje na ewentualne prośby od fanów.

Zastanowimy się jeszcze w przyszłości nad naszą decyzją. Dobrze nam się pracowało przy tworzeniu sprzętu. Mamy w planach zbudowanie więcej urządzeń, jeśli gracze zapragną. Sądzimy jednak, że ludzie będą zadowoleni z możliwości wyboru sprzętu od wielu producentów. Podkreślił też, że odpowiedź na 300 prototypowych urządzeń, które wysłano do graczy jest bardzo pozytywny:

bEDQzobX

Użytkownicy wersji beta są superszczęśliwi. Właściwie to chcielibyśmy, żeby jednak mówili nam coś o wadach, więc naciskamy ich mocniej. (...) Ale na razie twierdzą, że to najlepsza rzecz od... początku świata czy coś. Staramy się z nich wycisnąć informacje o tym, jak możemy zmienić urządzenia i co powinniśmy poprawić w następnej kolejności. Z tego wszystkiego wynika, że Steam Machines to będzie po prostu linia PC w fantazyjnych lub eleganckich obudowach z systemem  SteamOS i konfiguracjami zdolnymi uruchomić gry ze Steama. Coś dla tych, którzy chcą pograć, ale nie składać sami. Za produkcję wzięły się następujące firmy:

AlienWare - szczegółów nie podano

Alternate i CyberpowerPC

Digital Storm i Gigabyte

bEDQzocd

Falcon Northwest i iBuyPower

Materiel.net i Origin

Next i Scan Computers

Webhallen i Zotac

bEDQzoce

oraz Maingear, które nie pokazało na razie produktu.

I patrząc po konfiguracjach i cenach to na razie tylko propozycja CyberpowerPC wygląda konkurencyjnie, acz z ocenami poczekałbym, aż ktoś to uruchomi.

Paweł Kamiński

326842513775286314
bEDQzocT