Steam doczeka się w tym roku dużej aktualizacji klienta

W końcu!

Steam doczeka się w tym roku dużej aktualizacji klienta

Pamiętacie Steama z 2004 roku? Z czasów premiery usługi Valve, która wtedy postrzegana była jako ta niepotrzebna aplikacja, wymagana do uruchomienia Half-Life'a 2? Ja pamiętam.

Wyglądał prawie identycznie jak teraz. No dobra, szybkie sprawdzenie w Interncie uświadamia mi, że trochę mentalnych sztuczek wykonał tu mój mózg i aplikacja klienta jednak trochę się od tamtego czasu rozwinęła, ale nie aż tak bardzo, jak można by się spodziewać.

Obraz

W tym roku usługa Valve doczekać ma się w końcu istotnej przebudowy aplikacji klienta. Zmiany dotyczyć mają przede wszystkim biblioteki gier i bazować mają na tej samej technologii, co wcześniejszy update do czatu.

Valve w poście na swoim blogu nie podało żadnych dodatkowych informacji na ten konkretny temat. Możecie się z niego za to dowiedzieć, że w minionym roku Steam mógł się pochwalić 90 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie i 18,5 miliona grających jednocześnie.

Z tego powodu Valve zmuszone było do rozbudowania i zoptymalizowania swojej infrastruktury, by zapewnić stabilne działanie usługi. I czasu na zrobienie czegoś z klientem pewnie zwyczajnie już nie wystarczyło.

Ale niedługo ma się to zmienić!

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.