Steam Controller to plagiat. Valve zapłaci 4 mln dolarów kary

Valve przegrał sprawę z Ironburg Inventions, która ruszyła z końcem stycznia. Sąd uznał, że rozmieszczenie tylnych łopatek na Steam Controllerze jest plagiatem.

Steam Controller
Steam Controller
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl

04.02.2021 13:08

Sprawa sięga 2014 r. Już wtedy Ironburg Inventions (będący własnością firmy Corsair) ostrzegało Valve, że prototyp Steam Controllera, którym firma się chwaliła, posiada elementy objęte ochroną patentową. Nikt sobie jednak nic z tego nie zrobił.

Steam swojego pada wypuściło na rynek rok później, sprzedało go w nakładzie przekraczającym 1,6 milion sztuk, a na ich biurko trafił pozew sądowy od Ironburg Inventions. Finalnie Steam z produkcji kontrolera się wycofał, ale z rozprawy sądowej już nie.

26 stycznia 2021 r. rozpoczął się proces. Rzeczony patent dotyczył dodatkowych przycisków, które zostały zamontowane z tyłu kontrolera w postaci podłużnych łopatek. Rozprawa sądowa skończyła się sukcesem Ironburg Inventions. Valve musi wypłacić firmie 4 miliony dolarów odszkodowania. Warto jednak dodać, że pierwotnie twórcy patentu żądali 11 mln.

Zdaniem prawników Ironburg, finalna kwota odszkodowania może się jeszcze zmienić.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
steampozewvalve
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.