Steam Controller, Steam Link i Steam Machines pojawiły się na Steamie. Ceny tych ostatnich nie zachwycają...

Steam Controller, Steam Link i Steam Machines pojawiły się na Steamie. Ceny tych ostatnich nie zachwycają...05.03.2015 19:54
Steam Controller, Steam Link i Steam Machines pojawiły się na Steamie. Ceny tych ostatnich nie zachwycają...
marcindmjqtx

Wiemy też, jak wygląda finalna wersja Steam Controller.

Wczoraj pisaliśmy o nadchodządzych urządzeniach od Valve, a dzisiaj pojawiły się już one na Steamie. Strona Steam Link nie dostarcza raczej żadnych nowych informacji. Steam Controller, wyposażony w dwie dotykowe powierzchnie i jedną gałkę, prezentuje się natomiast tak:

Steam Controller

Ostatnią nowością na Steamie są Steam Machines - przygotowane przez Valve zestawy komputerowe obsługujące SteamOS. Sprzedawane będą w najróżniejszych wariantach sprzętowych, a te najtańsze mają ponoć przewyższać mocą aktualną generację konsol. Teraz już każdy może przekonać się, czy to prawda. Z zaprezentowanej oferty jasno wynika jedno - zestawy są bardzo drogie, a każdy kto samodzielnie złoży sobie podobny komputer, zapłaci znacznie mniej.

Aktualnie nie dostrzegam też żadnej Maszyny w cenie konsol. Najtańsza - wersja A Alienware Steam Machine - kosztuje 480$, a jej specyfikacja to: procesor Intel Core i3 Dual-Core processor, NVIDIA Geforce GTX 2GB GDDR5, 4GB DDR3L 1600MHz i dysk twardy 500GB.

Alienware Steam Machine - aktualnie najtańsza z Maszyn

Trudno powiedzieć skąd takie kwoty - czyżby Valve liczył na leniwość ludzi z dużą ilością pieniędzy, czy aż tyle liczy sobie za komfort (?) korzystania ze SteamOS? A może to jakieś wstępne ceny, które ulegną zmianie do listopadowej premiery Steam Machines?

Valve powinien też pomyśleć o stworzeniu systemu, który pokaże człowiekowi nieobytemu w temacie komputerowych bebechów, do czego zdolna jest dana Maszyna. W przeciwnym wypadku grono potencjalnych klientów może stać się jeszcze mniejsze.

[źródło: Steam]

Patryk Fijałkowski

326982486037649450
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)