Stealth Inc. 2 wyląduje tylko na Wii U

Stealth Inc. 2 wyląduje tylko na Wii U01.05.2014 11:37
Stealth Inc. 2 wyląduje tylko na Wii U
marcindmjqtx

Bardzo ciekawe z tego względu, że pierwsza część pojawiła się na wszystkich konsolach Sony. Co zdecydowało o tym, że kontynuacja zagości tylko na sprzęcie Nintendo?

Stealth Inc. bardzo spodobało się np. Maciejowi Kowalikowi - gra umiejętnie zachęcała do gimnastyki szare komórki na PS3, PS4, PS Vicie, PC i iOS. Producent, firma Curve Studios, zasłynęła też z przenoszenia innych znanych gier na platformy Sony - choćby Thomas Was Alone, Lone Survivor czy Proteusa. Wkrótce Curve pomoże "naszym" z Crunching Coalas wydać MouseCrafta.

Przy tak bliskiej współpracy z Sony plany dotyczące Stealth Inc. 2 nieco więc zaskakują. Gra ma się ukazać wyłącznie na Wii U. Jason Perkins z Curve tłumaczy to następująco:

W sklepie Nintendo nie ma wielkiej konkurencji, więc pomyśleliśmy, że to dla nas całkiem niezła okazja. Nintendo sprzedało kilka milionów Wii U, więc są tam już odbiorcy. Chcemy sprawdzić, co to za rynek, przetestować go.

To podejście przestało mnie dziwić po kolejnych słowach Perkinsa. Okazuje się bowiem, że Stealth Inc. na Vitę (która przecież podobnie jak Wii U sprzedaje się słabo), sprzedała się lepiej od wersji na PS3 i PS4. Zapewne z powodu mniejszej konkurencji. Nic dziwnego, że Curve może nastawiać się na podobny model w przypadku Wii U.

Zresztą niewykluczone, że Stealth Inc. 2 ukaże się po jakimś czasie również na innych platformach. Curve nie zdradza, czy mowa o pełnej, czy czasowej wyłączności. Na razie jednak mówi wyłącznie o Wii U. O samej grze wiadomo niewiele - poza tym, że będzie miała tryb kooperacji z użyciem GamePada.

[Źródło: cvg]

Marcin Kosman

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)