Startują targi Gamescom. Rozkład konferencji i krótki przewodnik po tym, na co warto czekać

To już prawie połowa sierpnia? Jak ten czas leci... Wydawałoby się, że dopiero co zakończyły się targi E3, a tymczasem już przyszedł czas na Gamescom. Sprawdźcie, co się wydarzy i na co warto czekać.

Startują targi Gamescom. Rozkład konferencji i krótki przewodnik po tym, na co warto czekać
marcindmjqtx

11.08.2014 | aktual.: 05.01.2016 15:32

Konferencje W tym roku na Gamescomie czekają nas trzy konferencje. Wszystkie będzie można śledzić na żywo za pomocą transmisji internetowych - linki z pewnością znajdziecie u nas w stosownym czasie.

Microsoft - wtorek, 14:00 Sony - wtorek, 19:00 Electronic Arts - środa, 10:00

Czego się spodziewać? Microsoft z całą pewnością po raz pierwszy pokaże rozgrywkę z Quantum Break. Nie zabraknie także na pewno gier, które pojawiły się już na E3 - Fable Legends, Sunset Overdrive, Forzy Horizon 2, odświeżonego Halo i Halo 5: Guardians. Liczymy także na szczegóły dotyczące Scalebound i nowego Crackdowna. A może pojawi się coś zupełnie nowego? Na nową odsłonę Gears of War byśmy jeszcze nie liczyli, ale może jest szansa na coś drobniejszego?

mat. promocyjne

Jeśli chodzi o Sony, to wszystko wskazuje na to, że zobaczymy nową wersję Until Dawn. Gra została zapowiedziana kilka lat temu, miała być klimatycznym horrorem przeznaczonym na Move'a, ale słuch o niej zaginął. Teraz najprawdopodobniej powróci i być może będzie to w jakiś sposób związane z Project Morpheus, goglami wirtualnej rzeczywistości. Jeśli chodzi o inne gry, to marzeniem jest pierwszy fragment rozgrywki z Uncharted 4, ale na to chyba jeszcze za wcześnie. Liczymy jednak na nowe materiały z Bloodborne, LittleBigPlanet 3, Deep Down czy The Order: 1886. I, jak zawsze, na przynajmniej kilka zupełnych niespodzianek.

Electronic Arts ma najtrudniejsze zadanie - konferencja tego wydawcy wzbudziła najmniejszy entuzjazm na ostatnich targach E3. Tym razem zobaczymy nową grę i przy okazji nową markę BioWare. To pewne, była "teasowana" przez kilka ostatnich tygodni. Niewątpliwie nie zabraknie także świeżych fragmentów rozgrywki z The Sims 4, Battlefield: Hardline czy Dragon Age: Inquisition. Po cichu liczymy na Mirror's Edge albo Star Wars: Battlefront, ale jakoś za bardzo w to nie wierzymy...

Nowa gra BioWare - kadr ze zwiastuna

Targi Same targi rozpocznę się w środę i potrwają aż do niedzieli. Poniżej rozpiska godzin otwarcia hal:

Środa, 13.08 - 9:00 - 19:00 (to dzień przeznaczony tylko dla prasy i innych przedstawicieli branży) Czwartek, 14.08 - 9:00 - 20:00 Piątek, 15.08 - 9:00 - 20:00 Sobota, 16.08 - 9:00 - 20:00 Niedziela, 17.08 - 9:00 - 18:00

Na targach Polygamię reprezentować będą, jak na E3, Paweł Kamiński i Tomasz Kutera. Chłopaki dotrą do Kolonii jutro po południu, a wrócą w sobotę rano. Zobaczą sporo oczekiwanych gier - na liście mają choćby obie nowe odsłony Assassin's Creed, Dying Light, Lords of the Fallen, Wiedźmina 3 czy Elite: Dangerous. Nie spodziewajcie się jednak tak wielu najgorętszych tytułów, jak na E3. Część wydawców przywozi do Kolonii te same dema, które były prezentowane w Los Angeles, a drugi raz nie będziemy przecież opisywać tego samego. Za to możemy poświęcić więcej czasu na mniejsze produkcje, których w Kalifornii zwykle nie ma.

Tak było w 2012 roku (fot. Gamescom)

Pierwszych wrażeń należy się spodziewać w czwartek rano, gdy już uda nam się spisać je po środowych prezentacjach i opublikować na Polygamii. Teksty, wywiady i inne materiały spływać będą pewnie aż do weekendu, a coś może nawet pojawić się w przyszły poniedziałek.

Gamescom nie jest aż tak emocjonujący, jak E3, ale lubimy te targi. Mają atmosferę, o której przeznaczone wyłącznie dla branży show w Los Angeles może tylko pomarzyć. Nigdy nie brakuje też ciekawych gier - tu łatwiej o miłe zaskoczenia. Miejmy nadzieję, że w tym roku ich nie zabraknie.

Redakcja

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.