Starfield bije rekordy. To najlepsza premiera Bethesdy

Starfield bije rekordy. To najlepsza premiera Bethesdy

Starfield
Starfield
Źródło zdjęć: © bethesda
Arkadiusz Stando
08.09.2023 11:42

I stało się to, co nieuniknione. Starfield nie zdążył doczekać pierwszego weekendu, a już bije rekordy. Twórcy pochwalili się nowymi statystkami. Można mówić o gigantycznym sukcesie.

Chociaż pierwsze wyniki Starfield pokazane przez Phila Spencera wskazywały na coś zupełnie innego, to gra zapowiada się na megahit. Jeszcze w czwartek była mowa o zaledwie milionie graczy, a w piątek w mediach społecznościowych Xboxa pojawił się nowy post z lepiej podliczonymi statystykami. Twórcy chwalą się sukcesem i mają do tego powody.

Ilu graczy ma Starfield? Już 6 milionów osób zagrało w kosmiczny RPG w reżyserii Todda Howarda. Bethesda ma się czym chwalić, bowiem jest to największa premiera w historii tej firmy. Przebija nawet The Elder Scrolls V: Skyrim. Jak widać warto było inwestować latami w nowe IP.

Dzisiejszego ranka liczba graczy Starfield przekroczyła już 6 milionów, co czyni ją największą premierą gry Bethesda w historii.

Xbox

Nie tylko hity Bethesdy zostały pobite. Forza Horizon 5 miała 4,5 miliona graczy w ciągu pierwszej doby od premiery - jak podaje szef Xboxa, Phil Spencer. Starfield to jedna z najlepszych premier Xboxa w historii. Być może jest okaże się najlepszą, co sugeruje branżowy leaker Okami Games. To już 6 milionów, a weekend dopiero przed nami. Jak sądzicie, czy Starfield dobije do 10 milionów w niedzielę?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Starfield hitem, ale mierzy się z bombardowaniem

Jak to zwykle bywa w przypadku wielkich premier gier wydanych przez firmy o mieszanej renomie, Starfield znalazł się pod ostrzałem. W serwisie Metacritic oceny recenzentów mają średnią 87/100 dla wersji PC i 86/100 w przypadku konsolowej. Z kolei ocena użytkowników serwisu wynosi obecnie kolejno 5,5/10 i 6,1/10. Jednak tych ocen nie warto brać pod uwagę, ponieważ każdy może wystawić ocenę danej produkcji i nikt nie zweryfikuje tego, czy dana osoba w ogóle posiada grę.

  • Starfield bombardowany negatywnymi recenzjami
  • Starfield bombardowany negatywnymi recenzjami
[1/2] Starfield bombardowany negatywnymi recenzjamiŹródło zdjęć: © Metacritic

Takich kont można założyć setki, tysiące i dla żartu bombardować recenzje. Lepszym wykładnikiem są opinie graczy na Steamie. Aby wystawić ocenę grze w tym serwisie, trzeba mieć ją przypisaną do swojego konta. Co więcej, przy każdej z ocen zobaczycie ile dana osoba spędziła czasu w grze. A więc jak wyglądają oceny Starfielda na Steamie? Zobaczcie sami: 81 proc. recenzji spośród ponad 27 tysięcy to pozytywne oceny gry. Widać różnicę.

Starfield - oceny na Steam
Starfield - oceny na Steam© Steam

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)