Stare, dobre Oddworld: Abe's Oddysee powraca w nowych szatach

Stare, dobre Oddworld: Abe's Oddysee powraca w nowych szatach01.10.2012 09:59
Stare, dobre Oddworld: Abe's Oddysee powraca w nowych szatach
marcindmjqtx

Z podtytułem "New N' Tasty!" i odświeżoną grafiką.

Pierwotnie Oddworld: Abe's Oddysee ukazało się w 1997 roku (15 lat temu!) na PlayStation i pecetach. Ciekawa, logiczno-platformowa mechanika rozgrywki przypadła graczom do gustu i gra zapoczątkowała początek całej serii. Wieści od odświeżeniu pierwowzoru krążyły po sieci już od zeszłego roku i w miniony weekend nastąpiło oficjalne ogłoszenie remake'u.

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty będzie w gruncie rzeczy tą samą grą, z nową grafiką i "pracą kamery". Wcześniej wystarczyło wyjść za brzeg ekranu, aby "zresetować" dany fragment poziomu. Wartownicy przestawali gonić Abe'a. Teraz to się zmieni. Nie można będzie uciec za granicę ekranu, bo kamera będzie się przesuwała razem z bohaterem. Trzeba uciekać dalej!

Mimo to, gra, "w 80-90 proc." ma pozostać taka sama pod względem poziomów i zagadek. Twórcy nie chcą używać określenia "wersja HD", ponieważ gra została zbudowana od podstaw od nowa, nie ma tu mowy o podbijaniu rozdzielczości etc.

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty ma trafić do cyfrowej dystrybucji na PSN, XBLA i pecety jesienią 2013 roku.

Fragmenty rozgrywki można obejrzeć na nagraniu z prezentacji twórców podczas targów Eurogamer Expo, zaczynają się koło 41 minuty:

Źródło: Eurogamer

Konrad Hildebrand

326878386130147370
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)